Jolanta Pielka-Kether. Linoryty
  • Numer obiektu: 11
  • PIELKA-KETHER Jolanta
  • Fejstufejs,
  • linoryt,
    40x40 cm

Cena wywoławczaKoniec aukcjiIlość przebićAktualna cena
500 zł16.03.2012, 21:0000

Jolanta Pielka-Kether, ur. w Katowicach. Absolwentka Instytutu Kształcenia Plastycznego Uniwersytetu Śląskiego - Filia w Cieszynie - dyplom w pracowni grafiki prof. E. Delekty.

Działalność artystyczna
- projektowanie scenografii i oprawy plastyczne imprez studenckich m.in.:
Festiwal Kultury Studentów PRL - "Finał" 1989 (scenografia w klubie "Akant"),
Festiwal "FAMA" w Świnoujściu - 1991r. (współprojektowanie i wykonawstwo scenografii - amfiteatr oraz elementy towarzyszące),
współpraca plastyczna z Piwnica Bluesowa Ireneusza Dudka (Klub AKANT w Katowicach),
- projektowanie i wykonywanie identyfikacji wizualnej - znaków graficznych, reklam dla firm i osób prywatnych
- prezentacja rysunków i grafik w Zakopanem (1998-1999)
- od 1996r. czynnie zajmuje się grafika użytkowa i artystyczna (linoryt), fotografia , uprawia malarstwo (olej, gwasz, akryl) oraz rysunek (pastel, tusz);
prace prezentowane w galeriach m.in. Krakowa, Katowic, Szczyrku, Ustronia, Zakopanego oraz w posiadaniu osób prywatnych Wielkiej Brytanii, USA, Austrii, Szwajcarii i in.
- ilustracje do utworów literackich
oprawa graficzna fraszek J. Sztaudyngera (część w posiadaniu rodziny Sztaudyngerów - Zakopane),
poezja A. Bursy - projekty ilustracji,
rysunki do opowiadania Marka Grali "Król Paranoj Blues",
- 2000 - 2002 - udział w przeglądzie plastyki "Busko-Zdrój 2000 - 2002" BWA - Galeria Zielona,
- 2001 - uzyskanie członkostwa ZPAP,
- 2002 - udział w przeglądzie fotograficznym "U źródeł" Busko-Zdrój,
- 2002/2003 - udział w konkursie "ART & BUSINESS" - "Obraz Roku 2002",
- 2003/2004 - udział w konkursie "ART & BUSINESS" - "Obraz Roku 2003",
- 2005 - współpraca fotograficzna z gazeta "Kościuszki i okolice",
- 2007 - prezentacja prac w Salonie Mebli Kler.

PIELKA-KETHER Jolanta
Urodzona w Katowicach. Absolwentka Instytutu Kształcenia Plastycznego
Uniwersytetu Śląskiego - Filia w Cieszynie
 - dyplom w pracowni grafiki prof. E. Delekty.

Aukcja : Kategorie : Ile na stronie:

Przedział cenowy :

Aukcje

Reklama