KOSSAK Juliusz
  • KOSSAK Juliusz
  • Amazonka na koniu
  •
  • akwarela, ołówek, papier; 31 x 24 cm ( w świetle oprawy);
    sygn. p. d.: JKossak /1893
    Na odwrocie potwierdzenie autentyczności obrazu wystawione przez dr. Kazimierza Buczkowskiego z 15 VI 1959 r.
  • Cena wywoławcza : 35 000 zł
  • Numer katalogowy: 109

    ZGŁOSZENIE KUPNA
    Zgłaszam zainteresowanie obiektem, proszę o kontakt

    cena wywoławczacena sprzedażycena warunkowacena estymacyjna
    35 000 zł - - -
    Informacje o aukcji
    • Dom Aukcyjny REMPEX
    • Karowa 31
    • 00-324 Warszawa
    • tel. : 22 826 44 08
    • fax : 22 826 44 08
    Przyjmujemy zlecenia poaukcyjne

    Artinfo.pl przyjmuje zlecenia kupna obiektów niesprzedanych na aukcji.
    Formy zgłoszenia:
    Przyjmujemy także zgłoszenia przez telefon i mail:

    tel.: 22 818 94 68
    tel. kom.: 506 122 445
    e-mail:

    KOSSAK Juliusz
    Był ojcem W. Kossaka. W latach 1852-1855 przebywał w Warszawie, a od 1855r. do 1869r. w Paryżu, gdzie kształcił się u H. Verneta. W 1868r. wyjechał do Monachium i uczęszczał do atelier F. Adama. W 1970r. powrócił do kraju i osiadł w Krakowie, gdzie zaprzyjaźnił się z W. Gersonem, F. Kostrzewskim, M. Olszewskim i H. Pillatim. Był znakomitym akwarelistą. Malował sceny batalistyczne, historyczno-rodzajowe i rodzajowe. Głównym tematem jego prac był koń. Był założycielem najsłynniejszej dynastii polskich malarzy. Oprócz malarstwa wykonywał też wiele rysunków i ilustracji do książek, czasopism i kalendarzy. Swoje prace wystawiał m.in. w TPSP w Krakowie, w Salonie Unegra.

    Katalogi aukcyjne

    Wyszukiwanie obiektów

    także opis dodatkowy

    Przynajmniej jedno z powyższych pól musi być wypełnione

    •
    Dom Aukcyjny REMPEX

    Reklama

    Najbliższe aukcje - obiekty