KISLING Mojżesz
  • KISLING Mojżesz
  • Maurice Goddet “Chacun treize a la douzaine, 1933
  •
  • książka wydana przez Editions "Le Document", Paris 1933; 8o (20,5 x 15,7 cm), s. 82; frontyspis: oryginalna akwaforta z portretem autora wykonana przez Kislinga, sygn. i ded. na płycie p.d.; egz. nr 20 ze 144, opr. broszurowa.
  • Cena wywoławcza : 450 zł
  • Numer katalogowy: 230

    ZGŁOSZENIE KUPNA
    Zgłaszam zainteresowanie obiektem, proszę o kontakt

    cena wywoławczacena sprzedażycena warunkowacena estymacyjna
    450 zł - - -
    Informacje o aukcji
    • Salon Antykwaryczny NAUTILUS
    • Pijarska 5/2a
    • 31-015 Kraków
    • tel. : +48 12 422 91 60
    • fax : +48 12 432 94 40
    Miejsce aukcjiWystawa przedaukcyjna
     15 - 26 kwietnia 2008
    Salon Antykwaryczny Nautilus
    ul. Pijarska 5/2a, Kraków

    Aukcja: sobota, 26 kwietnia 2008, godzina 12.00
    Salon Antykwaryczny Nautilus
    ul. Pijarska 5/2a, Kraków
    Przyjmujemy zlecenie poaukcyjne
    Artinfo.pl przyjmuje zlecenia kupna obiektów oferowanych na aukcji.
    Formy zgłoszenia:
    Przyjmujemy także zgłoszenia przez telefon i mail:

    tel.: 022 818 94 68
    tel. kom.: 0 693 108 148
    e-mail:

    KISLING Mojżesz
    Urodził się w Krakowie, zmarł w Sanary-sur-Mer we Francji. Studiował w krakowskiej ASP pod kierunkiem J. Pankiewicza. Od 1911 roku w Paryżu. Czołowy przedstawiciel Ecole de Paris. Wystawiał swoje prace na paryskich Salonach: Jesiennym, Niezależnych, Tuileries. Zaprzyjaźniony z Picassem, Soutine`m, Modiglianim. Wystawiał w galeriach europejskich, także w ramach prezentacji polskiej sztuki w Paryżu i Brukseli. Należał do związku zawodowego polskich artystów w Paryżu. Od 1941 roku przebywał w Nowym Jorku - do Francji powrócił po wojnie. Artysta opowiadał się za tradycyjnym warsztatem malarskim. Poszukiwał własnych form, portrety nawiązywały do sztuki włoskiego renesansu, kwiaty miały stylizację malarstwa holenderskiego, pejzaże nawiązywały do malarstwa metafizycznego. Ukształtował swój własny styl. Malarz znany i ceniony na świecie.
    Ojciec Jana Kislinga.

    Katalogi aukcyjne

    Wyszukiwanie obiektów

    także opis dodatkowy

    Przynajmniej jedno z powyższych pól musi być wypełnione

    •
    Salon Antykwaryczny NAUTILUS

    Reklama