Art Fresh Festival V

Informacje o wystawie

  • 23 marca 2014
  • Wernisaż:
  • 23.03.2014, 12:00
  • Sheraton Warsaw Hotel
  • Bolesława Prusa 2
  • 00-493 Warszawa

Art Fresh Festival po raz piąty przeistoczy sale balowe Sheraton Warsaw Hotel w salon młodych twórców. Jak co roku, festiwal jest okazją do wzmocnienia relacji między odbiorcami, a twórcami sztuki. Tegoroczne spotkanie kontynuuje tradycję prezentacji młodych artystów na początku kariery, ale również otwiera swoje podwoje autorom doświadczonym, profesjonalistom uznanym w Polsce i zagranicą. Art Fresh Festival V jest dzięki temu uprzywilejowanym miejscem spotkań z kuratorami, marszandami, kolekcjonerami, z osobami wrażliwymi na sztukę. Formułą festiwalu pozostaje różnorodność wypowiedzi twórczej, jak też jej dostępność dla szerokiej publiczności. Art Fresh prezentuje duży przekrój zarówno gatunkowy, stylistyczny, jak i cenowy. Goście zobaczą prace sześćdziesięciu artystów, klasyczne techniki malarskie, graficzne, rzeźbę, fotografię, nowe media.
Piąta edycja wyróżnia się nową aranżacją i większym rozmachem. Nowością są prace Anny Wysockiej, twórczyni imponujących obiektów, które, choć spawane ze stalowych elementów, mają finezję brabanckiej koronki. Wystawione będą również wielkoformatowe fotografie w eksperymentalnej technice Beaty Bajno. Po raz kolejny młodsi i starsi odwiedzający będą mogli zachwycić się kolorowymi pluszakami Kiziu-Miziu Doroty Godhlewskiej, zestawionymi z lalkami Moniki Szambelan Althamer, których ubiorów nie powstydziłaby się modna młodzież.
Na wejściu odwiedzających powita Prolog, wystawa prac artystów, którzy organizują i koordynują tegoroczną edycję wydarzenia. Wystawa jest premierową inicjatywą w ramach Art Fresh Festival, który w tym roku odbywa się w odnowionych wnętrzach hotelu.
Wartościowym dodatkiem do festiwalu będą również warsztaty i pokazy graficzne dla dzieci, młodzieży i dorosłych prowadzone przez artystkę graficzkę Iwonę Cur, założycielkę warszawskiej pracowni Kwadrat.

e.jpg

Reklama

Aukcje internetowe