Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Jan Kosidowski
(1922-1992)

Jeden z najbardziej znanych fotoreporterów okresu powojennego. Fotografię studiował w Nowym Jorku, gdzie w 1950 roku otrzymał certyfikat ukończenia New York Institute of Photography. Przez kilkanaście lat pracował w tygodniku Świat, gdzie ukazywały się jego fotoreportaże z Polski i podróży po wielu krajach świata. Obok W. Sławnego, K. Jarochowskiego i W. Prażucha jest uważany za współtwórcę polskiej szkoły fotoreportażu, charakteryzującej się odejściem od statycznej kompozycji fotografii na rzecz łapania momentów, inspirowanych fotoreportażami publikowanymi w zagranicznych tygodnikach ilustrowanych.
W 1984 roku ukazały się jego wspomnienia Zawód: fotoreporterzy (Wydawnictwa Artystyczne i Filmowe). Członek ZPAF (od 1958). W roku 1963 otrzymał tytuł Artiste FIAP.
Jego prace znajdują się w kolekcjach, m.in.: Muzeum Narodowego w Warszawie, Muzeum Historii Fotografii w Krakowie.


Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl