Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Jan Weselik
(1923-2005)
Od 1954 r. członek poznańskiego Towarzystwa Fotograficznego. Od 1961 r. członek ZPAF, a od 1983 r. członek honorowy ZPAF. Należał tez do międzynarodowej organizacji zrzeszającej artystów-fotografów AFIAP i EFIAP. Uczestniczył w konkursach i wystawach w kraju i zagranicą głównie w e Francji, Belgii, Niemczech i Włoszech. Jego zdjęcia znalazły się w wydawnictwach książkowych i albumach. Największy zbiór prac Weselika posiadają Archiwum ZPAF i Muzeum Narodowe w Warszawie.
Jan Weselik pozostał wierny fotografii monochromatycznej. Swoje prace wykonywał prawie wyłącznie w technice bromowej, zwracał szczególną uwagę na grę światła i oryginalność ujęcia, tematyka zdjęcia była zagadnieniem drugorzędnym. Wielkim uznaniem cieszyły się nokturny jego autorstwa, w których to starał się zbliżyć fotografie do malarstwa.

Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl