Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Julita Paluszkiewicz
(ur. 1981, Poznań)

Absolwentka poznańskiej ASP na Wydziale Malarstwa i Intermediów. Mieszka w Warszawie, a swoje prace tworzy w pracowni na wsi.  Autorka filmów wideo, obrazów, rysunków, obiektów, fotografii i rzeźb. W swojej pracy artystycznej odwołuje się do posthumanizmu i zagadnień takich jak: ­ biologiczne dziedzictwo człowieka, podobieństwa i cechy wspólne z istotami nie­ludzkimi i innymi gatunkami (zwierzęta, rośliny), otwarcie i poszerzenie pola badawczego estetyki i poszukiwanie związków człowieka ze światem większym niż ludzki. Interesują ją molekularne obserwacje życia, odkrycia naukowe i technologie pozwalające na badanie struktur organizmów. W swoich pracach często używa form zapożyczonych bezpośrednio z natury, które utrwala i poddaje własnej artystycznej interpretacji.


Historia wystaw

Wystawy indywidualne: Miłośnik Przyrody, (Galeria EGO, Poznań, PL /instalacja i film/, 2007), zbiorowe: Bermuda. (Kaplica św. Anny/przy współpracy z Kunstverein. Goerlitz, 2008), Plesk.Ne-Nezne Polovicky. (Bunkier- Nitrianska Galeria. Nitra. Słowacja, 2008), Power of Flower (Manggha /Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej/, Kraków, 2008), What the world needs now (Galeria ON, Poznań, 2008), NIE MA PROBLEMU (Galeria Starter, Poznań, 2007).

Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl