Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Justyna Janikowska
(ur. 1993, Gliwice)

W 2012 ukończyła V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie. Od 2012 studiuje Malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom „Stany i sytuacje" ukończyła z wyróżnieniem w 2017 w pracowni prof. Adama Brinckena i aneks do dyplomu w Pracowni Projektowania Plakatu pod kierunkiem prof. Piotra Kunce. W latach 2015/2016 i 2016/2017 otrzymywała Stypendium Rektora dla Najlepszych Studentów ASP w Krakowie. Jej dyplom „Stany i sytuacje” prezentowany był w 2017 r. na Wystawie Wybranych Dyplomów Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, w Pałacu Sztuki Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych. Dyplom został wyróżniony podczas Edukacyjnego Festiwalu Sztuki artNoble w Żyrardowie. Malarstwo stanowi dla artystki zapis rzeczywistości, która jest motywacją do działania. Stany przygnębienia, melancholii, czy zdenerwowana, przekładają się na formę obrazu, stają się czynnikiem decydującym. W pracy Justyna Janikowska bardzo polega na intuicji, która pozwala zastosować pozornie nietrafione i nieoczywiste rozwiązania, a w efekcie dostąpić zdziwienia nad własną pracą. Jej malarstwo zawsze będzie blisko osobistych doświadczeń, miejsc, które odwiedziła, snów, które ją przestraszyły lub wspomnień, które nieustannie powracają. Justyna Janikowska, malując obrazy, przedstawia stany, których nie umie nazwać. Natura jest dla niej pretekstem i inspiracją do tworzenia kompozycji. Natura i żywioły stały się ważnym tematem, w dużej mierze, ze względu na potencjał plastyczny w zakresie wyrażania skomplikowanych emocji. Przyroda potrafi być piękna i przerażająca jednocześnie. Artystkę pociąga charakteryzująca przyrodę sprzeczność. Owoce o pięknych barwach okazują się być trujące, a posągowe i monumentalne rośliny w rzeczywistości wywołują ciężkie oparzenia. Justynę intrygują silne napięcia, mocne zestawienia i kontrasty. Lubi, gdy spokój spotyka się z agresją, a „landszaftowość”  z niedorzecznością i absurdem.

 


Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl