Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Krzysztof Kiwerski
(ur. 1948, Poznań)

W 1973 ukończył Akademię Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, dyplom na Wydziale Malarstwa w pracowni prof. Adama Marczyńskiego. Od 1973 do 2018 zatrudniony na ASP w Krakowie, profesor zwyczajny, na Wydziale Intermediów prowadził Pracownię Animacji.

Uprawia malarstwo, rysunek, grafikę i motion graphics; zrealizował 38 filmów animowanych, w tym 4 pełnometrażowe. Brał udział w ponad 100 wystawach m.in. w Polsce, Niemczech, Francji, Szwajcarii, Belgii, Danii, Szwecji, Japonii, Austrii.
Za twórczość malarską otrzymał m.in.: II Nagrodę na VII Festiwalu Współczesnego Malarstwa Polskiego w Szczecinie w 1976 r.; Srebrny i Brązowy Medal na ogólnopolskich wystawach „Bielska Jesień”; Grand Prix na ogólnopolskiej wystawie „Spotkania Krakowskie”; Medal Stanisława Wyspiańskiego na „Salonie Malarstwa”; Nagrodę Regulaminową na V Biennale Grafiki w Sapporo w 2005 r.; Grand Prix na międzynarodowym Triennale Sztuki „Sacrum” w Częstochowie; Srebrny Medal „Zasłużony Kulturze – Gloria Artis” w 2009 r.; Grand Prix na wystawie 100-lecia ZPAP w 2011 r.
Prace w zbiorach: Muzeum Narodowego w Krakowie, Warszawie, Poznaniu, Szczecinie; Muzeum Miasta Łodzi; Muzeum Historycznego Miasta Tarnobrzega; Muzeum ASP w Krakowie; Narodowej Galerii Sztuki „Zachęta” w Warszawie; Ministerstwa Kultury, Sztuki i Dziedzictwa Narodowego; Wydziału Kultury i Sztuki Urzędu Miasta Krakowa; Galerii BWA w Krakowie i w Białymstoku oraz w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.

 

 


Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl