Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Ludomir Antoni Janowski
(1862 gubernia kurska - 1939 Warszawa)
urodził się w 1862 roku w gubernii kurskiej, zmarł w 1939 roku w Warszawie. W latach 1878 - 1880 uczył się w szkole rysunków Iwana Trutniewa w Wilnie. Studiował jako wolny słuchacz w Akademii Sztuk Pięknych w Petersburgu(1880-1886). Od 1906 roku mieszkał na stałe w Warszawie. Wystawiał w Warszawie, Krakowie i Lwowie. Wzięty portrecista. Brał udział w wielu wystawach, często nagradzany. Wystawiał m.in. w TZSP w Warszawie, warszawskich salonach Aleksandra Krywulta i Czesława Garlińskiego, salach Instytutu Propagandy we Lwowie, a także w Wilnie i w Łodzi, Berlinie, Monachium i Paryżu. Był członkiem TZSP w Warszawie, działał w Związku Zawodowych Polskich Artystów Plastyków. Zorganizował w 1935 roku tzw. Kolonię Malarską w Nowym Mieście nad Pilicą. Był zafascynowany malarstwem Józefa Pankiewicza - w 1933 roku wraz z Józefem Czapskim i Stanisławem Tarnowskim urządził wystawę prac artysty w warszawskim IPS - ie. Malował portrety, pejzaże, martwą naturę i akty. Obok techniki olejnej posługiwał się akwarelą, rzadziej pastelą i kredką.

Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl