Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Maria Wollenberg-Kluza
(ur. 1945 r. Puławy)
Studiowała w warszawskiej ASP w latach 1967-1973 na Wydziale Malarstwa. W 1973 r. otrzymała dyplom z wyróżnieniem w pracowni Tadeusza Dominika, a w latach 1973-1975 odbyła staż asystencki w macierzystej uczelni. Pierwszą wystawę prac zorganizowała w 1967 r., ogółem - ponad 100 w kraju i za granicą. Wzięła udział w przeszło 100 wystawach zbiorowych ogólopolskich, międzynarodowych i w prezentacjach polskiej sztuki za granicą (m.in. we Francji, Niemczech, Holandii, Danii, Szwecji i USA). Najczęściej maluje cykle monotematyczne po 20-30 prac, m.in. "Ludzie w mieście", "Człowiek i maszyna", "Katedry", "Malarstwo inspirowane muzyką", "Impresje poetyckie 0 Obrazy z Norwida". Maluje również obrazy o tematyce sakralnej. W swojej twórczości podejmuje zawsze aktualne tematy życia człowieka. Jest autorką publikacji prasowych i wypowiedzi radiowych z dziedziny plastyki.

Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl