Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Maria Wołyńska
Wybitna fotografka, należała do jednych z pierwszych twórców fotografii artystycznej w Poznaniu. Tworzyła w zakresiefotografii czarno-białej i barwnej, kreując na przemian ekspresyjne metaforyczne wizje i "malarskie" impresje pejzażowe.Od 1964 r. była członkiem Poznańskiego Towarzystwa Fotograficznego, a od 1970 r. członkiem ZPAF. W 1996 r.otrzymała stanowisko prezesa Wielkopolskiego Oddziału ZPAF. Na jej artystyczny dorobek składa się 7 wystaw indywidualnychoraz udział w kilkudziesięciu ekspozycjach zbiorowych: ogólnopolskich i zagranicznych. Była też komisarzem6 wystaw zbiorowych, również ogólnopolskich. W 2006 r. w Galerii Miejskiej Arsenał w Poznaniu miała miejscewystawa podsumowująca twórczość artystki, prezentująca prace z lat 1960-2001.Wystawy: "Maria Wołyńska. Fotografia" Galeria Miejska Arsenał, Poznań (2006).Fotografia opublikowana w katalogu wystawy pod tytułem "Szkwał".

Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl