Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Roman Kalarus
(ur. 1951)
Studia w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Wydział Grafiki w Katowicach (dyplom 1976). Uczestniczy w najważniejszych imprezach i pokazach plakatu i grafiki w kraju i na świecie. Wystawy indywidualne w Belgii, Chile, Francji, Izraelu, Niemczech, Polsce, Słowenii, Stanach Zjednoczonych, Szwecji, Turcji, Ukrainie, Wielkiej Brytanii, na Węgrzech. Profesor Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, prowadzi Autorską Pracownię Działań Wizualnych. Laureat wielu nagród i wyróżnień w konkursach na plakat i grafikę, m.in. dwukrotny laureat Grand Prix (1995, 2001) i Złotego Medalu (2005) Biennale Plakatu Polskiego w Katowicach, Brązowego Medalu na Międzynarodowym Biennale Grafiki Użytkowej w Brnie (1990) i Międzynarodowym Triennale Plakatu w Toyamie (2003), 1. nagrody w ogólnopolskim konkursie „Ratujmy środowisko” (1989), 1. nagrody na Krakowskim Festiwalu Plakatu (2003), Nagrody prezydenta m. Olsztyna na V Quadriennale Drzeworytu Polskiego w Olsztynie (1991). W latach 80. ubiegłego wieku współtworzył ruch kultury niezależnej. Współautor i współrealizator, wspólnie z Joanną Piech, polichromii, malowideł sakralnych i witraży w kościołach p.w. Błogosławionej Karoliny Kózkówny w Tychach i Matki Kościoła Niepokalanej Jutrzenki Wolności w Katowicach.
Zajmuje się plakatem, drzeworytem rysunkiem, malarstwem, projektowaniem autorskim, scenografią teatralną. Mieszka w Katowicach.

Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl