Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Tadeusz Rydet
(1909-1987)
Brat Zofii Rydet. Fotografował od 15 roku życia, a interesował się przede wszystkim folklorem i krajobrazem Huculszczyzny. W 1926 roku został członkiem sekcji fotograficznej Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego Oddział w Stanisławowie. W 1928 roku część jego zdjęć Doliny Prutu została wydana w formie pocztówek. W 1932 roku na Wojewódzkiej Wystawie Fotografii urządzonej przez Polskie Towarzystwo Tatrzańskie otrzymał II nagrodę.
W 1932 roku ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Lwowskim i zaczął aplikaturę adwokacką w Stanisławowie. Po wojnie, w 1957 roku został członkiem Polskiego Towarzystwa Fotograficznego w Gliwicach i brał udział w licznych wystawach i konkursach, zdobywając nagrody, w tym 5 odznaczeń państwowych. W roku 1963 otrzymał tytuł Excellence FIAP.
Od 1945 roku pracował w Państwowym Przedsiębiorstwie „Las” w Rabce.

Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl