Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Witold Węgrzyn
(ur. 1945)
Wykładowca ASP w Gdańsku, kierownik Wyższych Zaocznych Studiów Fotografii oraz Międzywydziałowego Zakładu Fotografii. Od 1971 r. członek ZPAF. Od lat. 70. do 1981 r. związany z gdańską Galerią GN. Debiutował w 1968 r. Tworzył początkowo prace mocno zgrafizowane, o ekspresjonistycznym wyrazie. W latach 70. uprawiał twórczość w zakresie fotomedializmu. W latach 70. i 80. XX w., prowadził badania nad naturą fotografii i tożsamością artystyczną. W latach 80. zbliżył się do programu "fotografii elementarnej" propagowanej przez Jerzego Olka. Następnie analizował problematykę światła i śladu, jako podstawowych wartości konstruujących obraz fotograficzny. W końcu lat 90. tworzył cykle o graficznym wyrazie, łącząc idee konceptualne, surrealne i abstrakcyjne. Prace w zbiorach Muzeum Sztuki w Łodzi, Muzeum Narodowego we Wrocławiu, Instytutu Sztuki Uniwersytetu w Tokio.

Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl