Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Władysław Marynowicz
(1920-1977)
Artysta nieznany obecnie szerokiej publiczności, choć jego działalność twórcza była powszechnie znana i doceniana na całym świecie w czasie, w którym aktywnie pracował. Władysław Marynowicz żył w Anglii, choć czuł się zawsze Polakiem i związki z ojczyzną były dla niego bardzo istotne. W młodości podczas II wojny światowej był żołnierzem II Korpusu Wojsk Polskich Władysława Andersa, uczestnikiem kampanii włoskiej (walczył pod Monte Cassino). Po wojnie został angielskim emigrantem z przymusu – mieszkał i pracował w Londynie. Był głównym wykładowcą fotografii w Ealing Technical College, członkiem Royal Photographic Society, członkiem Institute of Incorporated Photographera, członkiem Europejskiej Federacji Fotografów (EFIAP) oraz wieloletnim prezesem Polskiego Towarzystwa Fotograficznego w Londynie.

Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl