Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Włodzimierz Habel
(1942 - 1981)
Członek Związku Polskich Artystów Plastyków od 1968 r.
Członek Związku Polskich Artystów Fotografików od 1972 r.
Jest absolwentem PWSSP w Poznaniu. Malarstwo studiował u prof. Tadeusza Brzozowskiego.
Zajmował się grafiką artystyczną, użytkową, oraz fotografią. Projektował plakaty, okładki, kompozycje ścienne, opakowania. Prace swoje wykonywał w technikach: guma arabska, serigrafia i inne. Był wykładowcą fotografii w Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku oraz na Politechnice Gdańskiej.
Uczestniczył w kilkudziesięciu wystawach krajowych i zagranicznych ZPAP i ZPAF m. in. w V Międzynarodowym Biennale Grafiki w Krakowie, w Salonie Fotografii Polskiej Złocisty Jantar 74, Foto Fuji Salon w Tokio, London Salon Royal Photographic Society, wystawiał w Wolksvangmuseum w Essen, w Hanoverze, Frankfurcie, Budapeszcie, Meksyku. Zorganizował wiele wystaw indywidualnych w kraju i za granicą m. in. w Galerii ZPAF w Warszawie w 1975 r., BWA w Sopocie w 1976 r. Zdobył wiele nagród i wyróżnień w konkursach i wystawach m. in. złoty medal FIAP, I nagrodę na Ogólnopolskiej Wystawie Fotografii Abstrakcyjnej w Zielonej Górze, nagroda w konkursie na plakat Gdańska. Międzynarodowa Federacja Sztuki Fotograficznej przyznała mu tytuł AFIAP (Artiste FIAP).
Prace Włodzimierza Habela znajdują się w zbiorach muzealnych i kolekcjach prywatnych w kraju i za granica m. in. w Muzeum Narodowym w Szczecinie, Muzeum Narodowym w Krakowie. Podczas jego ostatniego, tragicznie zakończonego, pobytu w Berlinie Zachodnim ukazało się szereg artykułów bardzo wysoko oceniających twórczość W. Habela w dziedzinie fotografiki i malarstwa m. in. w nr 12/1980 fachowego pisma „Le Fleir”
Prace Włodzimierza Habela należą na rynku kolekcjonerskim do rzadkości, ponieważ po jego niespodziewanej śmierci, rodzina zniszczyła jego dorobek artystyczny.

Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl