Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Włodzimierz Rutkowski
(1915 –1992)
Włodzimierz Albin Rutkowski urodził się w Warszawie 1 marca 1915 roku. Duże uzdolnienia rysunkowe w dziecku rozbudził jego wujek arysta malarz Aleksander Wołowski, a następnie nauczyciel rysunku w liceum krzemienieckim ( jego ojciec Józef Rutkowski, koncertmistrz organowy, był tam profesorem muzyki). W Warszawie uczęszczał do Miejskiej Szkoły Sztuk Zdobniczych i Malarstwa. Był uczniem malarza Czesława Wasilewskiego, którego twórczość wywarła ogromny wpływ na jego malarstwo. Konie i nastrojowe pejzaże stały się dominantą w jego twórczości a przyjaźń i współpraca z Wasilewskim trwała aż do śmierci tego ostatniego, to jest do 1946 roku. W okresie międzywojennym brał udział w życiu artystycznym poprzez wystawianie obrazów w warszawskich galeriach oraz wystawach malarstwa polskiego organizowanych przez ciotkę Emilię Wołowską na terenie ówczesnej Rzeczypospolitej. Po wojnie działa na Kujawach we Włocławku, gdzie bierze udział w kilku wystawach zbiorowych tamtejszego Muzeum. W 1960 roku wraca do Warszawy i maluje głównie tematy warszawskie. Wraz z synem Wojciechem, który w 1968 r. ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie, wystawia w warszawskich galeriach i za granicą; w Niemczech, Austrii i USA. Zmarł w Warszawie 7.XI.1992r.

Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl