NEUMANN Abraham | Dzieci na brzegu morza, 1912 r.
16.

NEUMANN Abraham (1873 Sierpc (Mazowsze) - 1942 Kraków)

Dzieci na brzegu morza, 1912 r.

olej, płótno 61,5 x 78 cm
sygn. i dat l. d.: A. Neumann 1912

Prezentowana praca została wystawiona na aukcji:
Aukcja VARIA 20
Sopocki Dom Aukcyjny - Galeria Gdańsk
21 październik 2017 | sobota, godz: 17:00

cena wywoławcza: 14 000 zł

cena wywoławcza: 14 000 zł

Aukcja VARIA 20

NEUMANN Abraham
W 1891r. przybył do Warszawy. Zarabiał na życie malując portrety i równocześnie uczył się w Szkole Rysunkowej u W. Gersona. W latach 1897-1902 studiował w krakowskiej ASP u J. Malczewskiego, L. Wyczółkowskiego i J. Stanisławskiego. W 1900r. był w Paryżu i przez parę miesięcy uczęszczał do Academie Julian, zwiedził też Belgię, Holandię, Anglię i Niemcy. Jego edukację artystyczną uzupełniły wizyty w muzeach w Europie i Stanach Zjednoczonych. Lata 1904 i 1925-1927 spędził w Palestynie, gdzie uczył w Szkole Sztuk Pięknych i Przemysłu Artystycznego. Podczas II wojny światowej Był więziony w krakowskim getcie. Został rozstrzelany w 1942r. Malował głównie pejzaże, ale od 1911r. zainteresowały go motywy architektoniczne, wnętrza i martwe natury.