Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Artinfo.pl Portal Rynku Sztuki
ul. Dzielna 3, 00-162 Warszawa
tel. 022 818 94 68 | biuro@artinfo.pl
KARTA OBIEKTU
KACZKOWSKI Adam | Kompozycja. MDM

Adam KACZKOWSKI (1917 - 1995)

Kompozycja. MDM

1952
odbitka żelatynowo-srebrowa, 39,8 × 26,3 cm,
tytuł, opis "(Trepkowski)" i pieczęć autorska na odwrocie
vintage

Fotografia przedstawia plakat autorstwa Tadeusza Trepkowskiego (1914-1954) umieszczony prawdopodobnie na witrynie Hotelu MDM przy placu Konstytucji w Warszawie. Afisze tego typu - plakaty polityczne, społeczne oraz z zakresu BHP były specjalnością słynnego plakacisty. Powstawały jako wyraźny komentarz do dynamicznie zmieniającej się sytuacji kraju.

ADAM KACZKOWSKI (1917-1995)
W czasie wojny pracował w zakładzie fotograficznym na terenie Instytutu Głuchoniemych w Warszawie. Walczył w powstaniu warszawskim jako kapral Armii Krajowej. Fotografował powstańczą Warszawę, ale wojnę przetrwało tylko kilka jego zdjęć. Od 1950 r. członek ZPAF. Zajmował się fotografią teatralną i prasową. Autor siedmiu albumów fotograficznych, m.in.: Powrót na Stare Miasto (1953), Bramy Tragedii (1989), Czy drzewa prędko obiecują liście w Łazienkach (1979), The Holocaust Encyklopedia (2001). Uczestnik wielu wystaw w kraju i za granicą, laureat nagród i medali. Przygotowywał wystawy fotograficzne dla muzeów. Jego wystawa chopinowska była eksponowana w wielu muzeach w Europie i na świecie.

cena wywoławcza: Informacja dostępna po wykupieniu abonamentu

Szczegółowe informacje o aukcji, na której licytowany był ten obiekt dostępne są po wykupieniu abonemantu.
 
Dodatkowy opis
Nota biograficzna:
KACZKOWSKI Adam
W czasie wojny pracował w zakładzie fotograficznym na terenie Instytutu Głuchoniemych przy pl. Trzech Krzyży w Warszawie. Walczył w powstaniu warszawskim jako kapral Armii Krajowej. Fotografował powstańczą Warszawę, ale wojnę przetrwało tylko kilka jego zdjęć. Od 1950 r. członek ZPAF. Zajmował się fotografią teatralną i prasową. Autor 7 albumów fotograficznych. Uczestnik wielu wystaw w kraju i zagranicą, laureat nagród i medali. Przygotowywał wystawy fotograficzne dla muzeów. Jego wystawa chopinowska była eksponowana w wielu muzeach w Europie i na świecie.
Informacje dla kupujących:

Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji "LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).

 
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
 
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji. Organizator aukcji dolicza 18% opłatę do ceny sprzedaży.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium.
Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.

biuro@artinfo.pl  |  www.artinfo.pl
Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl