Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Artinfo.pl Portal Rynku Sztuki
ul. Dzielna 3, 00-162 Warszawa
tel. 022 818 94 68 | biuro@artinfo.pl
KARTA OBIEKTU
MICHALIK Bożena | Kwiaty za szybą I

Bożena MICHALIK (1907-1995)

Kwiaty za szybą I

1950
odbitka żelatynowo-srebrowa, 29,8 × 38,9 cm,
sygn. i dat. na przodzie, sygn. "Bożena Michalik", adres, tytuł i naklejka "III Wystawa / Fotografiki / Wrocławskiego / Oddziału P. T. F / 20 - V - 15 - VI - 1951" na odwrocie
vintage

Prezentowana praca wpisuje się w twórcze poszukiwania Michalik, którą interesowało abstrakcyjne ujmowanie motywów natury. Bardzo często używała w tym celu deformujących obraz filtrów, na przykład w postaci szkła. Wywodząca się ze środowiska lwowskiego utrzymywała swoje prace w miękkich tonacjach, nawiązujących do piktorialnych tradycji.

BOŻENA MICHALIK (1907-1995)
Fotografka, aktywna organizatorka wystaw, propagatorka wiedzy o fotografii. Działała w licznych towarzystwach fotograficznych. Stworzyła nową technikę fotograficzną zwaną "inwersją". Od 1930 r. mieszkała we Lwowie, gdzie pracowała w charakterze laborantki medycznej w Klinice Okulistycznej Uniwersytetu Lwowskiego. Nabyte tam umiejętności fotografowania i obróbki laboratoryjnej zdjęć okazały się przydatne w jej późniejszej pracy artystycznej. Związana z Lwowskim Towarzystwem Fotograficznym, później współtworzyła Wrocławskie Towarzystwo Fotograficzne. Była członkinią honorową ZPAF. Otrzymała tytuły: Artiste FIAP, Excellence FIAP. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Sztuki (1949).

cena wywoławcza: Informacja dostępna po wykupieniu abonamentu

Szczegółowe informacje o aukcji, na której licytowany był ten obiekt dostępne są po wykupieniu abonemantu.
 
Dodatkowy opis
Nota biograficzna:
MICHALIK Bożena
Bożena Michalik (ur.1907, zm. 1995) - związana była z Lwowskim Towarzystwem Fotograficznym, później współtworzyła Wrocławskie Towarzystwo Fotograficzne,była członkiem honorowym ZPAF, otrzymała tytuły: Artiste FIAP, Excellence FIAP; stworzyła nową technikę fotograficzną zwaną „inwersją”. Była osobą niesłychanie aktywną: robiła zdjęcia, działała w licznych towarzystwach fotograficznych, organizowała wystawy i niestrudzenie propagowała wiedzę o fotografii.
Informacje dla kupujących:

Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji "LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).

 
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
 
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji. Organizator aukcji dolicza 18% opłatę do ceny sprzedaży.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium.
Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.

biuro@artinfo.pl  |  www.artinfo.pl
Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl