KOPCZYŃSKI Bronisław Piotr | Warszawa. Dawne Stare Miasto, ok. 1930
112.

KOPCZYŃSKI Bronisław Piotr (1882 Warszawa - 1964 Warszawa )

Warszawa. Dawne Stare Miasto, ok. 1930

litografia/papier, 44 x 32,5 cm (w świetle passe-partout)
tytuł: l.p.: 'Warszawa. Dawne Stare Miasto'; sygn. p.d.: 'Bron. Kopczyński'

Prezentowana praca została wystawiona na aukcji:
II Aukcja Biżuterii i Sztuki
Dom Aukcyjny Panorama
11 październik 2017 | środa, godz: 19:00

niesprzedane

cena wywoławcza: 1 000 zł

niesprzedane

cena wywoławcza: 1 000 zł

malarz i grafik, autor znanych litografii i akwarel przedstawiających widoki Warszawy. Swoją edukację artystyczną rozpoczął pod kierunkiem Wojciecha Gersona w Muzeum Rzemiosł i Sztuki Stosowanej w Warszawie, a później - w latach 1902 - 1905 - kontynuował naukę w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowni malarskiej Józefa Unierzyskiego i Teodora Axentowicza, następnie pod okiem Leona Wyczółkowskiego, Jacka Malczewskiego i Jana Wojnarskiego. Od 1906 roku Kopczyński związał się z Warszawą, gdzie dołączył do stowarzyszenia Pro Arte, a także wiele wystawiał. W 1918 roku podjął współpracę z Towarzystwem Zachęty Sztuk Pięknych. W twórczości Kopczyńskiego szczególne miejsce zajmowała zabytkowa architektura. Jego grafiki i obrazy pełne widoków starych kościołów, kamienic i zaułków opowiadają o dawnej, przedwojennej Warszawie i jej mieszkańcach.
II Aukcja Biżuterii i Sztuki
Dom Aukcyjny Panorama

Do wylicytowanej ceny doliczana jest opłata aukcyjna w wysokości 12% + VAT.

W przypadku obiektów oznaczonych symbolem * doliczona zostanie opłata droit de suite.