WĄSOWICZ Dariusz | TRYPTYK WARSZAWSKI, przed 1951
11.

WĄSOWICZ Dariusz (1910 Warszawa - 1973)

TRYPTYK WARSZAWSKI, przed 1951

Kamienne schodki, Kościół św. Anny, Widok na Rynek
Akwaforta, akwatinta kolorowana akwarelą, 12 x (9; 15; 9) cm (w świetle p-p), współoprawne
Sygnowany ołówkiem pod środkową kwaterą Dwąsowicz

Prezentowana praca została wystawiona na aukcji:
166 Aukcja malarstwa i rzemiosła artystycznego
Dom Aukcyjny OSTOYA
21 październik 2017 | sobota, godz: 17:00

cena wywoławcza: 400 zł

estymacja: 600 - 700

cena wywoławcza: 400 zł

estymacja: 600 - 700

Studiował w Institute Supérieur de Commerce de l`Etat w Antwerpii (1929-1931), na uniwersytecie w Warszawie na Wydziale Historii Sztuki (1935-1939) oraz w prywatnej pracowni Rafała Wąsowicza (1939-1944). Malował przede wszystkim pejzaże, weduty, martwe natury techniką olejną i akwarelą. Uprawiał grafikę warsztatową (autolitografia, techniki metalowe). Wystawiał w Radomiu na X Ogólnopolskiej Wystawie Plastycznej (1954), wielokrotnie w Zachęcie, na targach we Florencji. Prace jego zobaczyć można było w Polsce i za granicą, zwłaszcza w Wielkiej Brytanii, Włoszech, Szwecji i Danii.
Dom Aukcyjny OSTOYA

Organizator aukcji dolicza 15% opłatę do ceny sprzedaży.

Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%.