Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Artinfo.pl Portal Rynku Sztuki
ul. Dzielna 3, 00-162 Warszawa
tel. 022 818 94 68 | biuro@artinfo.pl
KARTA OBIEKTU
PRZYBOREK Grzegorz | Pielgrzym z cyklu Portrety

Grzegorz PRZYBOREK (ur. 1949)

Pielgrzym z cyklu Portrety

1990
fotografia: odbitka żelatynowo-srebrowa, 25,8 x 32,5 cm (29,8 x 39,4 cm),
obiekt: tektura, sznurek, patyki, pióra ptasie, 65 x 80 x 40 cm,
sygn., tytuł i nr odbitki "C059003" na odwrocie odbitki
nakład: fotografia - 3/25, obiekt - unikat

Prezentowany zespół to niezwykle ciekawa i jednocześnie charakterystyczna para dla praktyki artystycznej Przyborka: obiekt oraz jego obraz fotograficzny. Artysta przygotowując prace, najpierw wykonuje szkic, następnie realizuje zaplanowany obiekt, a finalnym dziełem staje się jego zdjęcie. Cykl Portrety składa się z siedmiu fotografii. Wszystkie powstały w Arles we Francji. W przypadku niektórych prac, w tym tej przedstawionej, zachowały się oryginalne unikatowe obiekty.
Fotografia wielokrotnie wystawiana.
Publikacje: Grzegorz Przyborek. Fotografie (Galeria Fotografii pf, 1995); Adam Sobota, Fotografia polska lat dziewięćdziesiątych, (Galeria Fotografii pf, 1998); Ewa Różalska, Opowieści z pamięci ("EXIT", nr 2(42), 2000); Adam Sobota, Działalność artystyczna Grzegorza Przyborka w latach 90. ("Kwartalnik Fotografia", nr 1, 2000).

cena wywoławcza: Informacja dostępna po wykupieniu abonamentu

Szczegółowe informacje o aukcji, na której licytowany był ten obiekt dostępne są po wykupieniu abonemantu.
 
Dodatkowy opis
Nota biograficzna:
PRZYBOREK Grzegorz
Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Dyplom na Wydziale Grafiki w 1974 roku.
Od 1976 roku jest pracownikiem naukowo - dydaktycznym w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Od 1999 roku profesor tytularny, kieruje Pracownią Fotografii w Katedrze Multimediów. Ponadto pisze teksty o fotografii. Ma w swoim dorobku dydaktycznym wielu wychowanków aktywnie działających w sztuce.
Twórczość w zakresie fotografii, mediów elektronicznych, obiektu, instalacji, rysunku, grafiki, rzeźby oraz pogranicza innych dyscyplin sztuki. Brał udział w wielu wystawach w Polsce oraz za granicą.
Prace w kolekcjach: Muzeum Sztuki w Łodzi; Muzeum Narodowe we Wrocławiu; Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze; Stadtmuseum Gross-Gerau, Niemcy; Collectiones des Artotheques „Photographie d’Auteur”, Lyon, Francja; Promocje Broncolor, Szwajcaria; Promocja Radici-Group, Bergamo, Włochy; Fond National d’Art Contemporain (FNAC), Francja; Dolnośląskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych, Wrocław; Wielkopolskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych, Poznań.
Informacje dla kupujących:

Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji "LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
 
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
 
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji. Organizator aukcji dolicza 18% opłatę do ceny sprzedaży.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium.
Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.

biuro@artinfo.pl  |  www.artinfo.pl
Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl