Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Artinfo.pl Portal Rynku Sztuki
ul. Dzielna 3, 00-162 Warszawa
tel. 022 818 94 68 | biuro@artinfo.pl
KARTA OBIEKTU
PIERZGALSKI Ireneusz | OBRAZ ŻYLETKOWY, 1967

Ireneusz PIERZGALSKI (ur. 1929)

OBRAZ ŻYLETKOWY, 1967

technika mieszana, płyta pilśniowa
79 x 64,5 cm
na odwrocie:
IRENEUSZ / PIERZGALSKI / 1967 / 79 x 64,5


* opłata z tytułu "droit de suite"

Ireneusz Pierzgalski (ur. 1929)
W 1955 roku uzyskał dyplom w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi. W latach 1955- 1976 wykładał w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Od 1976 roku był docentem w łódzkiej PWSSP, prowadząc Pracownię Fotografii na Wydziale Grafiki. Od 1990 profesor sztuk plastycznych. W latach 50-tych związany był z grupą "Piąte Koło", a potem "Nową Linią". W latach 60-tych często wystawiał swoje prace w jednej z najbardziej wówczas liczących się galerii - Galerii Krzywe Koło w Warszawie. Prezentowana praca należy do cyklu obrazów powstałych w latach 80 i 90-tych XX w., inspirowanych Yin- yang - "Księgą przemian".

"Spoglądanie na rzeczywistość niejako od strony krawędzi podobnie jak byśmy chcieli uchwycić odbicie lustrzane w całej jego złożoności patrząc na krawędź lustra bardziej interesującym się staje". "Kontakt ze sztuką jest swego rodzaju wycieczką poza rzeczywistość znanego świata. Jest stąpaniem po ścieżce biegnącej zawsze nieco ponad ziemią".
Ireneusz Pierzgalski

cena wywoławcza: Informacja dostępna po wykupieniu abonamentu

Szczegółowe informacje o aukcji, na której licytowany był ten obiekt dostępne są po wykupieniu abonemantu.
 
Dodatkowy opis
Nota biograficzna:
PIERZGALSKI Ireneusz

Absolwent PWSSP (obecnie ASP im. Wł. Strzemińskiego) w Łodzi w 1955 roku. W latach 1955 – 1976 był wykładowcą w PWSTF i Tv. w Łodzi. Od 1976 roku pracował w PWSSP w Łodzi, gdzie prowadził Pracowni Fotografii na Wydziale Grafiki. Od 1990 roku jest profesorem. Tworzy w zakresie malarstwa, rysunku, grafiki i fotografii. W latach pięćdziesiątych związany był z grupą artystów „Piąte Koło”, później z Grupą „Nowa Linia”, działającą przy ZLP w Łodzi od 1959 r. W tym czasie wystawiał wspólnie z Andrzejem Łobodzińskim i Krystynem Zielińskim w łódzkim salonie Towarzystwa Fotograficznego, a także z nimi i Stanisławem Fijałkowskim w Galerii Krzysztofory w Krakowie w 1961 roku. W pierwszej połowie lat sześćdziesiątych wielokrotnie pokazywał swoje prace w galerii „Krzywe Koło” w Warszawie. W tym czasie powstały cykle rysunków i obrazów inspirowanych dalekowschodnią kaligrafią. W 1965 roku wraz z Andrzejem Łobodzińskim zbudowali przedmiot z ruchomymi elementami wytwarzającymi dźwięki, nazwany „Klantata”. W latach siedemdziesiątych tworzył cykle fotograficzne i multimedialne projekcje („Czytający + fotele”, „Czapeczki”, „Hotel Sztuki” ). Prace w zbiorach Muzeów Narodowych w Warszawie, Poznaniu, Muzeum Sztuki w Łodzi a także w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.

Informacje dla kupujących:

Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji "LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).

 
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
 
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.
Organizator aukcji dolicza do kwoty wylicytowanej  opłatę aukcyjną w wysokości 18%.
W przypadku obiektów oznaczonych w katalogu (*) do ceny końcowej (tj. wylicytowanej kwoty wraz z opłatą aukcyjną) zostanie doliczona opłata z tytułu "droit de suite" w wysokości 5%.

Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium.
Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.

biuro@artinfo.pl  |  www.artinfo.pl
Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl