Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Artinfo.pl Portal Rynku Sztuki
ul. Dzielna 3, 00-162 Warszawa
tel. 022 818 94 68 | biuro@artinfo.pl
KARTA OBIEKTU
LIPOWCZAN Jacek (Jack) | Jak żyć, jak żyć panie premierze..., 2014
 
Dodatkowy opis
Nota biograficzna:
LIPOWCZAN Jacek (Jack)

Jack ( Jacek) Lipowczan urodził się w Istebnej na Ślasku Cieszyńskim.
Z rysowaniem i malowaniem miał do czynienia już od dzieciństwa korzystając najpierw z nauk swojego ojca -architekta, a później już jako student na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, którą ukończył w 1976 roku, uzyskując dyplom na Wydziale Grafiki u prof. Wejmana.
Po studiach pracował jako asystent scenografa w zespole Kazimierza Kutza. Tam zetknął się z bajkowymi pracami i projektami Andrzeja Majewskiego, które wywarły duży wpływ na kształtowanie jego bajkowej wyobraźni malarskiej.
W 1981 roku J.L wyemigrował z Polski, pierwotnie do Szwecji a później do Australii, gdzie pracował w amerykańskim Studio Filmów Rysunkowym Hanna Barbera w Sydney, projektując sceny do poszczególnych filmów. W tym okresie wykonywał prace zlecone (kopie obrazów starych mistrzów jak i portrety), te nowe doświadczenia przyczyniły się do zdobycia nowej wiedzy technicznej jak i warsztatowej. Stąd powstała również fascynacja dawnym malarstwem takich mistrzów jak Bosch, Bruegel, Holbein, czy w szczególności mistrzowie Renesansu. W trakcie swoich wielu podróży w muzeach „podglądał” obrazy dawnych mistrzów.
J.L. stara się – nie tyle naśladować – ale korzystać z obserwacji, podpatrując kompozycje, kolorystykę i sposób malowania detali. „Cykl produkcji” jednego obrazu trwa od 4 do 6 tygodni. Jest to spowodowane wyborem techniki, która jest bardzo pracochłonna, wymagająca czasu, perfekcji i cierpliwości. Stąd J.L. maluje przeważnie dwa obrazy jednocześnie.
Po przeniesieniu się z dalekiego kontynentu do Europy, a konkretnie do Niemiec J.L pracował jako grafik, Art Direktor i ilustrator w wydawnictwach i agencjach reklamowych. Wówczas nie starczało mu czasu na malowanie.
2004 rok był przełomowy, J. L. zdecydował się, wyłącznie, poświęcić malarstwu, wykorzystując swoje dawne doświadczenia.
Jack'a styl malarski można określić jako realizm-surrealistyczno- fantastyczny. J.L został członkiem międzynarodowego stowarzyszenia, którego patronem honorowym jest znany surrealista austriacki prof .Fuchs – Society of Art of Imagination w Londynie. Jest również członkiem Bundesverband Bildender Künstler Köln e.V oraz Syrlin International e.V Stuttgart.
Jego prace były prezentowane na wystawach w Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Niemczech, Austrii, Polsce , USA, Danii.

Informacje dla kupujących:

Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji "LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).

 
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
 
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji. Organizator aukcji dolicza 4% opłatę do ceny sprzedaży.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium.
Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.

biuro@artinfo.pl  |  www.artinfo.pl
Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl