Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Artinfo.pl Portal Rynku Sztuki
ul. Dzielna 3, 00-162 Warszawa
tel. 022 818 94 68 | biuro@artinfo.pl
KARTA OBIEKTU
DZIACZKOWSKI Jan | Św. Trójca z cyklu Sztuka polska XX wieku

Jan DZIACZKOWSKI (1983-2011)

Św. Trójca z cyklu Sztuka polska XX wieku

2006-2007
fotokolaż, 28,2 × 20,9 cm,
pieczęć autorska na odwrocie
unikat

Mieczysław Wasilewski tak poetycko pisał o pracach młodego twórcy: "Kolaże Janka Dziaczkowskiego oddychają atmosferą minionych epok. Żywią się fragmentami dzieł znanych lub nieznanych, kojarzonych finezyjnie i ze smakiem" (Jan Dziaczkowski. Kolaże, Korporacja Ha!art, 2007). Prezentowany kolaż pochodzi z tej części jego dorobku, w której bierze on na warsztat właśnie motywy klasyczne. Tworząc kolaż na starych kartach prezentujących dzieła z kanonu polskiej sztuki XX w., tutaj obrazie Św. Trójca Józefa Mehoffera, zmienia ich kontekst i podejmuje grę ze znaczeniem.
Publikacje: Jan Dziaczkowski. Kolaże (Korporacja Ha!art, 2007); Jan Dziaczkowski. Kolaże (Fundacja Sztuk Wizualnych, 2013).

cena wywoławcza: Informacja dostępna po wykupieniu abonamentu

Szczegółowe informacje o aukcji, na której licytowany był ten obiekt dostępne są po wykupieniu abonemantu.
 
Dodatkowy opis
Nota biograficzna:
DZIACZKOWSKI Jan
Urodził się w Warszawie. W latach 2002-2007 studiował na Wydziale Malarstwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dyplom uzyskał w 2007 roku w pracowni Krzysztofa Wachowiaka. W latach 2004-2007 współtworzył nieformalną grupę Pracownia Nuku. W 2007 roku nakładem Korporacji Ha!art ukazał się jego debiutancki album Kolaże.
Malarz, fotograf, twórca kolaży, autor ilustracji do pism muzycznych, społecznych i kulturalnych, projektant okładek książek i płyt. Autor ilustracji dla "Machiny" i okładki na 65-lecie "Przekroju". Fascynowały go podróże, stare fotografie, filmy, rodzinne historie. Jedną ze swoich prac - fotokolaż zrealizowany w klubie Warszawa Powiśle - zatytułował Dlaczego nie wszyscy kochamy przygody?
Największym uznaniem odbiorców i krytyków cieszyły się jego kolaże w technice, którą interesował się od dzieciństwa - wspólnie z ojcem robił wyklejanki i kompozycje ze zdjęć wycinanych z różnych czasopism.
Informacje dla kupujących:

Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji "LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).

 
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
 
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji. Organizator aukcji dolicza 18% opłatę do ceny sprzedaży.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium.
Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.

biuro@artinfo.pl  |  www.artinfo.pl
Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl