Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Artinfo.pl Portal Rynku Sztuki
ul. Dzielna 3, 00-162 Warszawa
tel. 022 818 94 68 | biuro@artinfo.pl
KARTA OBIEKTU
CZARNECKI Janusz | Bar, lata 60. XX w.

Janusz CZARNECKI (1928 - 2011)

Bar, lata 60. XX w.

odbitka żelatynowo-srebrowa/papier barytowy, 22 x 29 cm
na odwrociu pieczątka artysty

Janusz Czarnecki był członkiem Szarych Szeregów oraz uczestnikiem Powstania Warszawskiego. Po II wojnie światowej zamieszkał w Szczecinie, gdzie ukończył liceum ogólnokształcące. W późniejszym czasie (jako absolwent Studium Reklamy Handlu Zagranicznego - kierunek fotografia) mieszkał i pracował w Warszawie. Fotografował od 1953 roku, był uczniem, współpracownikiem (laborantem) i przyjacielem Edwarda Hartwiga. W latach 1956 - 1998 był pracownikiem warszawskiego Przedsiębiorstwa Reklamy i Wydawnictw Handlu Zagranicznego "Agpol". Był autorem i współautorem wielu folderów, kalendarzy, katalogów, plakatów, ulotek. Współpracował z czasopismami: "Magazyn Rodzinny", "Poradnik Domowy", "Twoje Dziecko" oraz wydawnictwami: Dom Książki, Wydawnictwa Ekonomiczne, Watra.
W 1956 roku został przyjęty w poczet członków Okręgu Warszawskiego Związku Polskich Artystów Fotografików (legitymacja nr. 234). Był wielokrotnym jurorem i przewodniczącym jury w konkursach i wystawach fotograficznych. Wielokrotnie uczestniczył w plenerach fotograficznych: (m.in.) w Janowie Podlaskim, Orońsku, Toruniu oraz w Plenerach Nadbużańskich. Szczególne miejsce w twórczości Janusza Czarneckiego zajmowała fotografia teatralna.
Janusz Czarnecki jest autorem i współautorem wielu wystaw fotograficznych; indywidualnych, zbiorowych, poplenerowych, pokonkursowych (uczestniczył m.in. w "World Press Photo"). Brał aktywny udział w Międzynarodowych Salonach Fotograficznych, organizowanych (m.in.) pod patronatem FIAP, zdobywając wiele medali, nagród, wyróżnień, dyplomów, listów gratulacyjnych. Pokłosiem udziału w Międzynarodowych Salonach Fotograficznych (pod patronatem FIAP) było przyznanie Januszowi Czarneckiemu tytułu honorowego Artiste FIAP (AFIAP) - nadanego przez Międzynarodową Federację Sztuki Fotograficznej FIAP, z siedzibą w Paryżu.
Janusz Czarnecki zmarł 18 września 2011 roku, pochowany 22 września 2011, na Cmentarzu Wolskim w Warszawie.

PODATKI I OPŁATY:
- Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%.
- Do kwoty wylicytowanej doliczona zostanie opłata z tytułu "droit de suite". Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%. Opłata ustalana jest przy zastosowaniu średniego kursu euro ogłoszonego przez NBP w dniu poprzedzającym dzień aukcji.

cena wywoławcza: Informacja dostępna po wykupieniu abonamentu

Szczegółowe informacje o aukcji, na której licytowany był ten obiekt dostępne są po wykupieniu abonemantu.
 
Dodatkowy opis
Nota biograficzna:
CZARNECKI Janusz
Członek Z.P.A.F., nr leg. 234. W czasie II wojny światowej należał do Szarych Szeregów, uczestniczył w Powstaniu Warszawskim. Po wojnie osiadł w Szczecinie, gdzie ukończył liceum ogólnokształcące. Uczył się fotografii w Studium Reklamy Handlu Zagranicznego, odbył też szkolenie w Finlandii. Pracował zawodowo od 1953. W 1956 zdobył uprawnienia artysty fotografika. W latach 1956-1998 pracował w Przedsiębiorstwie Reklamy i Wydawnictw Handlu Zagranicznego w Warszawie. Jest autorem i współautorem licznych plakatów, kalendarzy, ulotek, folderów, katalogów, druków akcydensowych itp., wykonał też ilustracje do kilkudziesięciu książek o tematyce kulinarnej. Współpracował z czasopismami, jak „Magazyn Rodzinny”, „Twoje Dziecko”, „Poradnik Domowy” oraz wydawnictwami: Watra, Don Książki, Wydawnictwa Ekonomiczne i in. Jest członkiem ZPAF, posiada tytuł AFIAP. Uczestniczył w licznych wystawach (m. in. „World Press Photo”) i plenerach fotograficznych, m. in. w Toruniu, „Eko-Art” w woj. świętokrzyskim, w Plenerach Nadbużańskich, w Janowie Podlaskim, Orońsku. Wielokrotnie był jurorem konkursów i wystaw fotograficznych.
Informacje dla kupujących:

Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji "LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).

 
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
 
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.

Organizator aukcji do kwoty wylicytowanej dolicza opłatę aukcyjną. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%.

W przypadku wybranych obiektów do kwoty wylicytowanej doliczona zostanie opłata z tytułu "droit de suite". Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%.

Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium.
Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.

biuro@artinfo.pl  |  www.artinfo.pl
Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl