Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Artinfo.pl Portal Rynku Sztuki
ul. Dzielna 3, 00-162 Warszawa
tel. 022 818 94 68 | biuro@artinfo.pl
KARTA OBIEKTU
CZARNECKI Janusz | Bez tytułu

Janusz CZARNECKI (1928 - 2011)

Bez tytułu

lata 50. XX w.
odbitka żelatynowo-srebrowa, papier, 25 x 38,3 cm,
pieczęć autorska na odwrocie,
vintage print

Ten poetycki kadr wydaje się wyjątkowy na tle twórczości Janusza Czarneckiego. Większość jego prac to stateczne, wyważone kompozycje, zwykle uchwycone w miejskim krajobrazie. Prezentowana fotografia, wykonana jakby spontanicznie, ukazuje wrażliwość artysty na najzwyklejsze i jednocześnie nieoczywiste sytuacje.

cena wywoławcza: Informacja dostępna po wykupieniu abonamentu

Szczegółowe informacje o aukcji, na której licytowany był ten obiekt dostępne są po wykupieniu abonemantu.
 
Dodatkowy opis
Nota biograficzna:
CZARNECKI Janusz
Członek Z.P.A.F., nr leg. 234. W czasie II wojny światowej należał do Szarych Szeregów, uczestniczył w Powstaniu Warszawskim. Po wojnie osiadł w Szczecinie, gdzie ukończył liceum ogólnokształcące. Uczył się fotografii w Studium Reklamy Handlu Zagranicznego, odbył też szkolenie w Finlandii. Pracował zawodowo od 1953. W 1956 zdobył uprawnienia artysty fotografika. W latach 1956-1998 pracował w Przedsiębiorstwie Reklamy i Wydawnictw Handlu Zagranicznego w Warszawie. Jest autorem i współautorem licznych plakatów, kalendarzy, ulotek, folderów, katalogów, druków akcydensowych itp., wykonał też ilustracje do kilkudziesięciu książek o tematyce kulinarnej. Współpracował z czasopismami, jak „Magazyn Rodzinny”, „Twoje Dziecko”, „Poradnik Domowy” oraz wydawnictwami: Watra, Don Książki, Wydawnictwa Ekonomiczne i in. Jest członkiem ZPAF, posiada tytuł AFIAP. Uczestniczył w licznych wystawach (m. in. „World Press Photo”) i plenerach fotograficznych, m. in. w Toruniu, „Eko-Art” w woj. świętokrzyskim, w Plenerach Nadbużańskich, w Janowie Podlaskim, Orońsku. Wielokrotnie był jurorem konkursów i wystaw fotograficznych.
Informacje dla kupujących:

Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji "LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).

 
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
 
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 10 dni od daty aukcji. Organizator aukcji dolicza 15% opłatę do ceny sprzedaży.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium.
Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.

biuro@artinfo.pl  |  www.artinfo.pl
Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl