Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Artinfo.pl Portal Rynku Sztuki
ul. Dzielna 3, 00-162 Warszawa
tel. 022 818 94 68 | biuro@artinfo.pl
KARTA OBIEKTU
TRUSZKOWSKI Jerzy (Max Hexer) | Cranium. Camera. Cranium. Camera

Jerzy (Max Hexer) TRUSZKOWSKI (ur.1961)

Cranium. Camera. Cranium. Camera

1994
odbitka barwna, 49,8 x 59,8 cm,
sygn. "Jerzy Truszkowski", dat. i opis na odwrocie
nakład: 1/10


W prezentowanej pracy Truszkowski odnosi się do własnych artystycznych i osobistych relacji z artystami - Januszem Rasińskim i Zofią Kulik. Widoczne czaszki należały do Rasińskiego, który wykorzystywał je w swojej twórczości. Także Truszkowski z nimi pracował, m.in. podczas performansu na plenerze w Olsztynie w 1988 r. Widoczny z lewej strony radziecki aparat, będący kopią hasselblada, należał do Rasińskiego, który tego rodzaju sprzęt kupował w Polsce, a następnie sprzedawał za granicą. Oryginalny hasselblad z prawej strony należał do Zofii Kulik.
Motywy wanitatywne są także elementem łączącym twórczość Rasińskiego, Kulik i Truszkowskiego.
Wystawy: BRh+, Mała Galeria ZPAF-CSW, Warszawa (1994); Repetitio et differentia, Galeria Arsenał, Białystok (1997); Reprezentacje represji, Galeria Prowincjonalna, Słubice (1997); RE-, Samara Art Museum, Samara, Rosja (1998).

cena wywoławcza: Informacja dostępna po wykupieniu abonamentu

Szczegółowe informacje o aukcji, na której licytowany był ten obiekt dostępne są po wykupieniu abonemantu.
 
Dodatkowy opis
Nota biograficzna:
TRUSZKOWSKI Jerzy (Max Hexer)
Jerzy Truszkowski w latach 1980-1986 studiował w Instytucie Wychowania Artystycznego na UMCS w Lublinie. Od 1984 r. był prywatnym asystentem Zofii Kulik i Przemysława Kwieka (KwieKulik). W latach 1983-1986 z grupą Łódź Kaliska, Zbyszko Trzeciakowskim i Jackiem Kryszkowskim współtworzył alternatywną Kulturę Zrzuty i podziemne pisma artystyczne „Tango” oraz "Halo Halo". W latach 1985-1989 ze Zbigniewem Liberą, Barbarą Konopką, Jackiem Rydeckim, Anną „Mirosłavą” Nowak, Januszem Rasińskim i Barbarą Wysocką współtworzył grupę Sternenhoch. Wspólnie malowali obrazy, koncertowali, wystawiali i wywoływali skandale organizowali akcje artystyczne/happeningi. Rysunki i obrazy Truszkowskiego zyskały popularność po wystawie grupowej „Sztuka jest elektryczna” (1983, BWA Lublin) oraz indywidualnej „Nihilizm Intelektu” na łódzkim Strychu i w warszawskiej Pracowni Dziekanka (1984). Jest jednym z prekursorów sztuki krytycznej i politycznej. Po 1990 r. opublikował kilkadziesiąt artykułów w prasie fachowej i sześć książek o sztuce współczesnej, czterokrotnie był stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W 1992 r. przebywał na trzymiesięcznym stypendium w Japonii po udziale w wystawie „Time and Tide” w Tokyo. Jego malarstwo cechuje ironiczna gra z różnymi konwencjami i stylami. Obrazy, fotografie oraz instalacje Truszkowskiego znajdują się m.in. w Muzeach Narodowych we Wrocławiu i Szczecinie, w Muzeach Sztuki w Łodzi i Samarze (Rosja), w kolekcji Znaki Czasu w Katowicach, w Muzeum Okręgowym w Bydgoszczy, w Muzeum Caricino w Moskwie, w Centrach Sztuki Współczesnej w Warszawie i Moskwie.

W 2002 r. artysta przyjął pseudonim artystyczny Max Hexer.
Informacje dla kupujących:

Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji "LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
 
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
 
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji. Organizator aukcji dolicza 18% opłatę do ceny sprzedaży.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium.
Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.

biuro@artinfo.pl  |  www.artinfo.pl
Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl