Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Artinfo.pl Portal Rynku Sztuki
ul. Dzielna 3, 00-162 Warszawa
tel. 022 818 94 68 | biuro@artinfo.pl
KARTA OBIEKTU
RIEGEL Jerzy | Saga fal

Jerzy RIEGEL (ur. 1931)

Saga fal

1968
odbitka żelatynowo-srebrowa, izohelia, Foton-Brom, 42 x 32 cm,
sygn., dat. i opis na odwrocie,
Vintage print.

wystawa zbiorowa, 1970 r., IFO - Scanbaltic - Berlin, wystawa indywidualna 1998 rok, ZPAF, Warszawa.

Saga fal - Cała sztuka artysty polega na określonej porcji przesady. Oczywiście przesada ta nie powinna przekroczyć określonych granic. - Fiodor Dostojewski. Fotografia przedstawia urokliwy brzeg Morza Bałtyckiego w Jelitkowie. W oddali, w centralnej części pracy widoczny jest kuter rybacki, w kierunku którego trzech rybaków ciągnie sieć. Tytułowa Saga fal nawiązuje do historii rodów nadmorskich krajów, które łączy bałtycka nuta. Rybacy są kontynuatorami owej sagi. Praca tchnie realizmem, a także symbolizmem minionych czasów, okraszanym czarem wschodzącego słońca. Praca prezentowana na wystawie zbiorowej w 1970 roku ( IFO - Scanbaltic - Berlin), oraz na wystawie indywidualnej w roku 1998, ZPAF, Warszawa.

Jerzy Riegel (1931)
Artysta fotografik, poligraf. Kwalifikacje zawodowe fotochemigrafa zdobył na Wydziale Poligraficznym Średniej Szkoły Zawodowej w Bydgoszczy. Na tym stanowisku pracował w Zakładach Graficznych do 1962 roku. W 1965 roku uzyskał dyplom mistrza fotografa reprodukcyjnego. W 1967 roku został przyjęty do Związku Polskich Artystów Fotografików, któremu przewodniczył Edward Hartwig. Od tego czasu bierze czynny udział w działalności wystawienniczej. W 1987 roku uzyskał uprawnienia MKiS rzeczoznawcy dzieł sztuki współczesnej w zakresie fotografii. Zajmuje się fotografią czarno-białą, a najbardziej zafascynowany jest techniką fotograficzną - izohelią. Najczęściej podejmowanym tematem jego prac jest architektura miejska, zwłaszcza Bydgoszczy. Jego działania obejmują również fotografię portretową i pejzażową. Swoje dokonania prezentował w wielu publikacjach i albumach oraz pokazywał na kilkudziesięciu wystawach zbiorowych i indywidualnych, m.in.: V Biennale Fotografików (Gdańsk, 1971), 40 lat izohelii (Wrocław -Warszawa, 1973), Izohelie Mała Galeria ZPAF (Toruń, 1977), Wystawa fotografii artystycznej, Centrum Sztuki Współczesnej, (Sofia,1978), , Izohelie V, Stadt Kabinet Kulturerbe (Magdeburg, 1983), Fotografika, Dom Kultury (Hawirzow, Czechy, 1992), Bydgoszcz w izohelii (Kopenhaga, 1998). Prace artysty znajdują się w zbiorach Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy, Muzeum Okręgowego w Toruniu, w wielu instytucjach publicznych oraz w zbiorach prywatnych w kraju i zagranicą: w Anglii, Austrii, Bułgarii, Francji, Kanadzie, Niemczech, Nowej Zelandii, Szwecji i we Włoszech.

cena wywoławcza: Informacja dostępna po wykupieniu abonamentu

Szczegółowe informacje o aukcji, na której licytowany był ten obiekt dostępne są po wykupieniu abonemantu.
 
Dodatkowy opis
Nota biograficzna:
RIEGEL Jerzy
Z wykształcenia jest poligrafem. Od 1967 roku należy do ZPAF. Zajmuje się fotografią czarno-białą, ale najchętniej wykonuje zdjęcia w rozdzielnotonowej technice fotograficznej zwanej izohelią lub metodą Romera, którą zainteresował się już w latach 60.Tematem jego prac są przede wszystkim motywy architektoniczne. Inspiruje go rodzinna Bydgoszcz, często również Warszawa. Fotografuje także pejzaże, wpisujące się w nurt fotografii refleksyjnej. Tworzy rozpoznawalne fotogramy, bliskie formalnie założeniom klasycznego piktorializmu, jednocześnie syntetyczne i oszczędne.
Informacje dla kupujących:

Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji "LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).

 
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
 
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji. Organizator aukcji dolicza 15% opłatę do ceny sprzedaży.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium.
Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.

biuro@artinfo.pl  |  www.artinfo.pl
Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl