Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Artinfo.pl Portal Rynku Sztuki
ul. Dzielna 3, 00-162 Warszawa
tel. 022 818 94 68 | biuro@artinfo.pl
KARTA OBIEKTU
WIERZBICKI Jerzy | Z cyklu The Empty Quarter

Jerzy WIERZBICKI (ur. 1975r.)

Z cyklu The Empty Quarter

2014/2016
tonowana selenem odbitka żelatynowo-srebrowa, 43 × 55 cm (48,1 × 60,3 cm),
sygn. "Jerzy Wierzbicki", dat., tytuł, nakład, adres, technika i pieczęć autorska na odwrocie
nakład: 2/20 + 5 a.p.

Praca pochodzi z cyklu, na który składa się dwadzieścia pięć fotografii przedstawiających wydmy w różnorodnych ujęciach. Tytułowa The Empty Quarter (Rub Al Khali) to największa, ciągnąca się aż przez cztery kraje - Arabię Saudyjską, Oman, Zjednoczone Emiraty Arabskie i Jemen, piaszczysta pustynia świata. Artysta regularnie odwiedzał to miejsce w latach 2011-2015.

cena wywoławcza: Informacja dostępna po wykupieniu abonamentu

Szczegółowe informacje o aukcji, na której licytowany był ten obiekt dostępne są po wykupieniu abonemantu.
 
Dodatkowy opis
Nota biograficzna:
WIERZBICKI Jerzy
Absolwent Archeologii na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pracował jako fotograf na wykopaliskach archeologicznych na Bliskim Wschodzie. W 2003 pracował w Iraku jako fotograf misji „Babilon Archeological Project” mającej na celu ochronę starożytnego Babilonu w ogarniętym wojną kraju.

Wierzbicki jest autorem kilku wystaw indywidualnych i zbiorowych oraz laureatem kilku nagród na konkursach fotografii artystycznej i prasowej, m.in. drugie miejsce w kategorii życie codzienne na Humanity Photo Award (Chiny 2004), Polska Fotografia Prasowa (2003), Newsreportaż magazynu Newsweek Polska (2002).

Fotografią zainteresował się w szkole średniej. Od 1995 roku konsekwentnie realizował dokumentalny projekt o zmianach zachodzących w rodzinnym mieście Gdańsku. Projekt wystawiany m.in w Galeri PF w Poznaniu, Galerii Imago Fotokunst w Berlinie oraz Side Gallery w Newcastle. W 2005 roku nakładem wydawnictwa FineGrain w Kielcach ukazał się pierwszy album autorski pt. „Gdańsk Suburbia” bedący podsumowaniem dziewięcioletniej pracy nad zmianami w portowym Gdańsku.

Od 2001 r. fotografował również Górny Śląsk. Dokumentując, podobnie jak w przypadku Gdańska, społeczne i ekonomiczne zmiany jakie zaszły w post-industrialnym Śląsku, po upadku wielkich okręgów przemysłowych. Projekt zakończony w 2005 roku i wystawiony m.in w Galerii Pusta w Katowicach i na Biennale Fotografii w Poznaniu w 2009 roku.

W tym samym czasie kontynuował duży projekt o krajach Bliskiego Wschodu, które odwiedza regularnie od 1998 roku.

Od 2007 roku mieszka i pracuje jako fotograf w Sułtanacie Omanu. W 2009 roku pracuje jako fotograf w arabskojezycznej gazecie „Al Shabiba” oraz anglojezycznym „Times Of Oman”. Od września 2009 roku związany z anglojezycznym tygodnikiem „Y Magazine”.

Prace w zbiorach Muzeum Narodowego w Gdańsku, Muzeum Sztuki w Łodzi oraz prywatnych kolekcjach w Polsce, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Hiszpanii, Stanach Zjednoczonych, Południowej Afryce, Sułtanacie Omanu.

Informacje dla kupujących:

Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji "LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).

 
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
 
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji. Organizator aukcji dolicza 18% opłatę do ceny sprzedaży.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium.
Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.

biuro@artinfo.pl  |  www.artinfo.pl
Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl