BRANDT Józef | POLOWANIE, OK. 1890
7.

BRANDT Józef (1841 Szczebrzeszyn -1915 Radom)

POLOWANIE, OK. 1890

olej, płótno, 70 x 110 cm
sygn. l.d.: Józef Brandt z Warszawy / Monachium

PROWENIENCJA:
kolekcja prywatna, Warszawa
Aukcja Domu Aukcyjnego Agra Art, 01.06.2008
Aukcja Domu Aukcyjnego Desa Unicum, 22.06.2006
REPRODUKOWANY:
Husarski W., Józef Brandt, [w:] Sztuki Piękne, 1929, s. 60.
Olchowska-Schmidt I., Józef Brandt, Kraków, 1996, s. 64.

Prezentowana praca została wystawiona na aukcji:
Aukcja Dzieł Sztuki
POLSWISS ART
10 październik 2017 | wtorek, godz: 19:00

sprzedaż warunkowa: 790 000 zł

cena wywoławcza: 700 000 zł

estymacja: 900000 - 1100000

cena wywoławcza: 700 000 zł

estymacja: 900000 - 1100000

Aukcja Dzieł Sztuki
POLSWISS ART

BRANDT Józef
W 1858r. zaczął studia inżynierskie, ale pod wpływem przyjaciela Juliusz Kossaka zainteresował się malarstwem. Wyjechał do Paryża i rozpoczął studia w pracowni Leona Cognieta, wielu wskazówek udzielili mu też H. Rodakowski i J Kossak. W 1862r. kształcił się w Akademii monachijskiej u Franza Adama, Teodora Horschelta i Karla von Piloty`ego. Od 1875r. prowadził prywatną szkołę malarstwa, był honorowym profesorem Akademii Bawarskiej oraz honorowym członkiem ASP w Pradze. Na jego twórczość znacznie wpłynęła podróż na kresy wschodnie, którą odbył z J Kossakiem. Malował obrazy batalistyczne przedstawiające wschodnie kresy Polski XVII w oraz sceny historyczno-rodzajowe, rodzajowe i pejzaże. Jego twórczość cechuje realizm szczegółów, swobodna kompozycja i mistrzowskie oddanie ruchu. Jego obrazy wywarły silny wpływ na malarstwo polskie. Artysta ten był najbardziej znanym przedstawicielem polskiej kolonii artystycznej w Monachium na przełomie XIX i XX w.

Organizator aukcji dolicza 18% opłatę do ceny sprzedaży.