Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Artinfo.pl Portal Rynku Sztuki
ul. Dzielna 3, 00-162 Warszawa
tel. 022 818 94 68 | biuro@artinfo.pl
KARTA OBIEKTU
CZAJKOWSKI Józef | Wystawa Architektury i Wnętrz w Otoczeniu Ogrodowem 1912 - Kraków - 1912 Maj - Październik, 1912 r.

Józef CZAJKOWSKI (1872-1947)

Wystawa Architektury i Wnętrz w Otoczeniu Ogrodowem 1912 - Kraków - 1912 Maj - Październik, 1912 r.

litografia barwna/papier, 29 x 21,6 cm
sygnowany na płycie wewnątrz przedstawienia monogramem: 'JC'

Plakat wydrukowany przez Wydawnictwo Pruszyński, Aureliusz Zakład Artystycznej Litografii w Krakowie. Analogiczna kompozycja znajduje się w zbiorach Muzeum Plakatu w Wilanowie (Pl.1168/1).

Brat Stanisława Czajkowskiego, także malarza. Studiował w akademii monachijskiej od 1891 roku u Johanna i Ludwiga Herterichów oraz Karla Marra. Późnej wyjechał na dalsze studia do Paryża, gdzie uczył się w Academie Julian u Jean-Paula Laurensa i Benjamin-Constanta, następnie u Jamesa Whistlera. Uczęszczał także do wiedeńskiej Kunstgewerbeschule, a w latach 1894-95 studiował malarstwo w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych, także architekturę na Politechnice i w pracowni Tadeusza Stryjeńskiego. Był jednym z członków założycieli towarzystwa Polska Sztuka Stosowana, z którym wystawiał od 1902 roku. Zajmował się projektowaniem witraży, kilimów, okładek książek. Od 1914 roku należał do stowarzyszenia Warsztaty Krakowskie. W 1913 roku zorganizował Wydział Architektury w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, gdzie objął katedrę architektury wnętrz. Później wykładał w Wilnie na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu im. Stefana Batorego, a w 1922 roku był współorganizatorem Szkoły Sztuk Pięknych w Warszawie. Był jednym z organizatorów działu polskiego na Międzynarodowej Wystawie Sztuki Dekoracyjnej w Paryżu w 1925 roku. Malował pejzaże, portrety oraz sceny rodzajowe i wnętrza.

PODATKI I OPŁATY:
- Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%
- Do kwoty wylicytowanej doliczona zostanie opłata z tytułu "droit de suite". Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%. Opłata ustalana jest przy zastosowaniu średniego kursu euro ogłoszonego przez NBP w dniu poprzedzającym dzień aukcji.

cena wywoławcza: Informacja dostępna po wykupieniu abonamentu

Szczegółowe informacje o aukcji, na której licytowany był ten obiekt dostępne są po wykupieniu abonemantu.
 
Dodatkowy opis
Nota biograficzna:
CZAJKOWSKI Józef
Brat malarza Stanisława, studia artystyczne rozpoczął w roku 1891 w Akademii Monachijskiej, następnie kształcił się w paryskiej Académie Julian, w wiedeńskiej Kunstgewerbeschule, a w latach 1894 - 1895 w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych oraz na tamtejszej Politechnice. Był artystą wszechstronnym. Oddany idei ogarnięcia całości życia przez sztukę wcielał ją w swej różnorodnej działalności - był malarzem (autorem portretów, pejzaży, scen rodzajowych), grafikiem, architektem, projektantem wnętrz, mebli, kilimów, plakatów, zajmował się krytyką sztuki i pracą pedagogiczną. Był członkiem i aktywnym działaczem Towarzystwa Artystów Polskich „Sztuka” i „Warsztatów Krakowskich”, współzałożycielem Tow. „Polska Sztuka Stosowana” i spółdzielni artystów „Ład”. W 1913 zorganizował i następnie prowadził katedrę architektury wnętrz w ASP w Krakowie, od 1919 wykładał na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Stefana Batorego w Wilnie.
Informacje dla kupujących:

Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji "LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).

 
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
 
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.

Organizator aukcji do kwoty wylicytowanej dolicza opłatę aukcyjną. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%.

W przypadku wybranych obiektów do kwoty wylicytowanej doliczona zostanie opłata z tytułu "droit de suite". Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%.

Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium.
Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.

biuro@artinfo.pl  |  www.artinfo.pl
Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl