Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Artinfo.pl Portal Rynku Sztuki
ul. Dzielna 3, 00-162 Warszawa
tel. 022 818 94 68 | biuro@artinfo.pl
KARTA OBIEKTU
ORACZEWSKI Józef Krzysztof | Fasada III (z cyklu Światła), 2015

Józef Krzysztof ORACZEWSKI (ur. 1951)

Fasada III (z cyklu Światła), 2015

technika własna/Lukas, 60 x 80 cm
sygn. p.d.: 'Orac/15
pochodzenie: pracownia artysty


* droit de suite

malarz, autor realizacji przestrzennych, instalacji, rozbudowanych cyklów obrazów. Uprawia malarstwo sztalugowe, malarstwo wielkoformatowe, rysunek i grafikę. W 1975 roku zdobył dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Architektury Wnętrz pod kierunkiem prof. Joźefa Nity, a dwa lata później dyplom Studium Scenografii Teatralnej i Filmowej u prof. Józefa Szajny. Oraczewski ma za sobą ponad 40 wystaw w kraju i za granicą (m.in. w Niemczech, Rosji, Izraelu, USA), a jego prace znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych i instytucjonalnych. Oraczewski jest autorem wielkoformatowych obrazów, m.in. cyklu na temat "Dekalogu"; eksperymentuje z kolorem i fakturą (cykl Fasady, Światła, Drzewa), tworzy rozbudowane aranżacje przestrzenne złożone z rzeźb, obrazów, fotografii i gotowych przedmiotów (m.in. Koń Trojański, Drzewo Życia, Pamięci Ojca, Biało-czerwoni).

cena wywoławcza: Informacja dostępna po wykupieniu abonamentu

Szczegółowe informacje o aukcji, na której licytowany był ten obiekt dostępne są po wykupieniu abonemantu.
 
Dodatkowy opis
Nota biograficzna:
ORACZEWSKI Józef Krzysztof
Urodził się w 1951 w Warszawie. Ukończył szkołę podstawową i liceum ogólnokształcące w Sulejówku koło Warszawy, a następnie wydział Projektowania Plastycznego,(prof. Kazimierz Nita), Malarstwa (prof. Rajmund Ziemski) i Grafiki (prof. Halina Chrostowska) na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W 1977 skończył Podyplomowe Studium Scenografii Teatralnej i Filmowej (prof. Józef Szajna). Jest autorem ponad czterdziestu wystaw indywidualnych w kraju i za granicą. Ma za sobą realizację wielu projektów przestrzennych, instalacji. Około czterysta jego prac znajduje się w zbiorach prywatnych i muzealnych w dwudziestu krajach świata. Intensywnie pracuje nad realizacją dalszych przedsięwzięć artystycznych. Należy do nich, w dziedzinie malarstwa cykl na temat "Dekalogu" a w dziedzinie realizacji przestrzennych projekt instalacji "Arka Przymierza" i "Drzewo Życia". Mieszka wraz z rodziną w Sulejówku koło Warszawy, pracuje w Warszawie i Taczowie koło Radomia. Przebywając za granicą ma swoje stałe miejsca pracy w Düsseldorfie w Niemczech, Hajfie w Izraelu oraz w Nowym Yorku. Żonaty od 1992 roku. Ma dwie córki i syna. Charytatywnie udziela się w ramach warszawskiego klubu Rotary. Odpoczywa grając w tenisa, uprawiając narciarstwo i jazdę konną.
Informacje dla kupujących:

Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji "LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).

 
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
 
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.

Do wylicytowanej ceny doliczana jest opłata aukcyjna w wysokości 12% + VAT.

W przypadku obiektów oznaczonych symbolem * doliczona zostanie opłata droit de suite.

Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium.
Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.

biuro@artinfo.pl  |  www.artinfo.pl
Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl