Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Artinfo.pl Portal Rynku Sztuki
ul. Dzielna 3, 00-162 Warszawa
tel. 022 818 94 68 | biuro@artinfo.pl
KARTA OBIEKTU
WOJCIECHOWSKI Krzysztof P. | Leżaki

Krzysztof P. WOJCIECHOWSKI (ur. 1947, Warszawa)

Leżaki

1994/2009
dwie odbitki żelatynowo-srebrowe, 24 x 33,4 cm (28,3 x 38,7 cm),
23,8 x 33,3 cm (27,5 x 38 cm),
sygn. "Krzysztof P. Wojciechowski", dat. i opis na odwrocie każdej odbitki

Wojciechowski wykorzystuje w swojej twórczości dokumentalne właściwości fotograficznego medium. Bardzo często poprzez sekwencyjność swoich prac ujawnia zachodzące z czasem zmiany. Przykładem takiego działania jest prezentowana praca, w której rejestracja tytułowego leżaka w odstępie chwili ujawnia widocznie mijający czas.
Kilka lat temu wielkoformatowe powiększenia prezentowanych fotografii stanowiły część wystroju nieistniejącej już kawiarni The Corner u zbiegu ulic Pięknej, Kruczej i Mokotowskiej w Warszawie.
Wystawy Czas ujawniony: CSW Zamek Ujazdowski, Warszawa (2010); Galeria Art+on Warszawa (2010); PWSFTviT, Łódź (2012); Gary Bowman Gallery, Lwów (2012); Galeria Camera, Kijów (2012).
Publikacja: okładka katalogu Czas ujawniony (CSW Zamek Ujazdowski, 2010).

cena wywoławcza: Informacja dostępna po wykupieniu abonamentu

Szczegółowe informacje o aukcji, na której licytowany był ten obiekt dostępne są po wykupieniu abonemantu.
 
Dodatkowy opis
Nota biograficzna:
WOJCIECHOWSKI Krzysztof P.

Aktywnie działa na polu fotografii od lat 60. XX wieku - członek ZPAF od roku 1975. Na początku lat 70. związany był ze środowiskiem klubu Remont, którego członkowie nawiązywali do konceptualizmu i kontekstualizmu. Współpracował również z białostocką galerią „Znak” prowadzoną przez Janusza Szczuckiego. Od początku lat dziewięćdziesiątych pracował w Małej Galerii ZPAF, w której zrealizował szereg swoich najważniejszych wystaw i pokazów.
Jest autorem takich projektów jak Parabolae, Musica Muta, które składają się na metaforyczny nurt jego twórczości. Cykle te powstały z wykorzystaniem „czystej”, czarno-białej fotografii. Drugim polem działania Wojciechowskiego są cykle parapublicystyczne, takie jak Barwy walki czy Opowieści lewantyńskie, w których fotograf sięga po technikę fotomontażu i korzysta z komputerowych możliwości przetworzenia obrazu.
Wojciechowski ma na swoim koncie współpracę z Miroslavem Csölle - słowackim artystą, absolwentem warszawskiej ASP, autorem takich cykli jak Witajcie w naszym świecie czy Milewics, a także z Józefem Żukiem Piwkowskim, artystą związanym z Łodzią, autorem projektu PhotoMemory.

Informacje dla kupujących:

Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji "LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
 
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
 
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji. Organizator aukcji dolicza 18% opłatę do ceny sprzedaży.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium.
Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.

biuro@artinfo.pl  |  www.artinfo.pl
Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl