Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Artinfo.pl Portal Rynku Sztuki
ul. Dzielna 3, 00-162 Warszawa
tel. 022 818 94 68 | biuro@artinfo.pl
KARTA OBIEKTU
DILL Ludwik | Łodzie
 
Dodatkowy opis
Nota biograficzna:
DILL Ludwik
Niemiecki pejzażysta. Początkowo studiował na Politechnice w Sttutgardzie, a następnie w Akademii Monachijskiej pod kierunkiem K. von Piloty`ego, jednakże w kręgu jego zainteresowań szybko znalazły się odkrycia malarstwa plenerowego barbizończyków i innych francuskich malarzy. W 1875 roku odwiedził Szwajcarię, a w 1878 roku pojechał do Wenecji, gdzie zaprzyjaźnił się z Gustawem Schönleberem. W 1893 roku został przewodniczącym ugrupowania artystów "Secesja Monachijska", co zmusiło go do przeprowadzki do pobliskiego Dachau, gdzie związał się z Adolfem Hőlzerem i Arturem Langhammerem. Wspólnie założyli grupę "Die Dauchauer", która w 1898 roku osiągnęła duży sukces w Berlińskiej Galerii Narodowej. W 1899 roku Dill przeprowadził się do Karlsruhe, gdzie powołano go na stanowisko profesora malarstwa na tamtejszej Akademii. W pierwszym okresie twórczości malował przede wszystkim przedstawienia wybrzeży, rybaków, okrętów i ludzi morza, ze wszystkimi szczegółami, które zaobserwował w czasie pobytu nad morzem Północnym oraz w Wenecji. Wraz ze swym przyjacielem, malarzem Schönleberem, poszukiwał motywów malarskich na rybackiej wyspie Chioggia. Powstało tam wiele realistycznych obrazów o bogatej kolorystyce. Jednak, gdy zamieszkał na stałe w Dachau, w 1896 roku, nastąpił przełom w jego twórczości. Zachwycony dyskretną urodą okolicy, zmienił paletę kolorów poprzez odrzucenie barwności z okresu weneckiego. Tętniące życiem przeludnione miasta południa zostają zastąpione samotnością i ciszą bagnisto - torfowych okolic Dachau. Po latach jego zainteresowania tematyką marynistyczną odnowiły się, i chociaż nigdy nie powrócił do malowania bagien, pozostał wierny brunatno - zielonej palecie barwnej ukochanych torfowisk.
Informacje dla kupujących:

Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji "LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).

 
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
 
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.
Organizator aukcji dolicza do kwoty wylicytowanej  opłatę aukcyjną oraz opłaty dodatkowe wynikające z oznaczeń katalogowych obiektu. Opłata aukcyjna stanowi część końcowej ceny obiektu i naliczana jest degresywnie w zależności od kwoty wylicytowanej: do kwoty 100 000 złotych (włącznie) w wysokości 18%, powyżej kwoty 100 000 złotych w wysokości 15%.
Do wybranych obiektów - oznaczonych w katalogu * - zostanie doliczona opłata wynikająca z tzw. droit de suite, tj. prawa twórcy i jego spadkobierców do otrzymywania wynagrodzenia z tytułu dokonanych zawodowo odsprzedaży oryginalnych egzemplarzy dzieł. Opłata będzie obliczana gdy równowartość kwoty wylicytowanej przekroczy 1000 zł. Do 500 000 zł wynosi 5% od kwoty wylicytowanej, a powyżej 500 000 zł wynosi 3% od kwoty wylicytowanej.

Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium.
Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.

biuro@artinfo.pl  |  www.artinfo.pl
Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl