Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Artinfo.pl Portal Rynku Sztuki
ul. Dzielna 3, 00-162 Warszawa
tel. 022 818 94 68 | biuro@artinfo.pl
KARTA OBIEKTU
SOPOĆKO-WĄSOWICZ Maria | Kobieta w stroju ludowym, 1952 r.

Maria SOPOĆKO-WĄSOWICZ (1896 Warszawa - 1987 Warszawa )

Kobieta w stroju ludowym, 1952 r.

akwaforta/papier, 13 x 11,5 cm
sygnowany ołówkiem l.d.: 'M. Wąsowiczowa' oraz datowany p.d.: '1952.'

Pochodziła z zamożnej rodziny zaangażowanej w warszawskie środowisko artystyczne. Od 1925 studiowała w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych - najpierw malarstwo, później grafikę. Jej pracę dyplomową, obronioną w 1933 roku, stanowił cykl drzeworytów przedstawiających port w Antwerpii. Po studiach artystka zajmowała się nauczaniem rysunku, a także projektowała kostiumy i scenografię dla szkolnego teatru. Tworzyła głównie akwarele i drzeworyty. Wiele z jej prac przepadło w czasie wojny.

PODATKI I OPŁATY:
- Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%
- Do kwoty wylicytowanej doliczona zostanie opłata z tytułu "droit de suite". Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%. Opłata ustalana jest przy zastosowaniu średniego kursu euro ogłoszonego przez NBP w dniu poprzedzającym dzień aukcji.

cena wywoławcza: Informacja dostępna po wykupieniu abonamentu

Szczegółowe informacje o aukcji, na której licytowany był ten obiekt dostępne są po wykupieniu abonemantu.
 
Dodatkowy opis
Nota biograficzna:
SOPOĆKO-WĄSOWICZ Maria

Maria Wąsowicz–Sopoćko urodziła się w Warszawie 1 października 1896 r. Matką artystki była Aniela z Wespańskich, ojcem - Rafał Wąsowicz, artysta malarz, potomek znakomitego rodu Duninów herbu Łabędź. Ród ten posiadał liczne dwory na ziemi opoczyńskiej.

Zamożni rodzice Marii Wąsowicz w swojej warszawskiej kamienicy prowadzili bogate życie artystyczne. Była tam pracownia malarska ojca, a później i samej artystki. W 1925 roku wstąpiła do warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Studiowała malarstwo, później grafikę. Był to tez czas wojaży artystycznych po ówczesnej Europie. W roku 1933 uzyskała dyplom za cykl drzeworytów przedstawiających port w Antwerpii. W swoim zawodowym życiu była nauczycielką rysunku, projektantką kostiumów, dekoracji i lalek dla szkolnego teatru. Oprócz pracy zawodowej artystka wystawiała swoje prace w galeriach. Najczęściej były to drzeworyty i akwarele. Wojna pozbawiła ją majątku osobistego, przyniosła śmierć ukochanych osób: ojca i nastoletniego syna. Wówczas straciła też swoje prace artystyczne.

W powojennej Polsce artystka malowała akwarele dokumentujące etnograficzne portrety typów ludowych z różnych regionów kraju, m.in. z opoczyńskiego, łowickiego czy kurpiowskiego. Prace te były wystawiane w wielu miastach Polski. Zmarła 27 lipca 1987 roku w Warszawie.

Informacje dla kupujących:

Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji "LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).

 
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
 
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.

Organizator aukcji do kwoty wylicytowanej dolicza opłatę aukcyjną. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%.

W przypadku wybranych obiektów do kwoty wylicytowanej doliczona zostanie opłata z tytułu "droit de suite". Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%.

Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium.
Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.

biuro@artinfo.pl  |  www.artinfo.pl
Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl