MALIBORSKI Mateusz | Muzeum LXXXVII, 2017
14.

MALIBORSKI Mateusz (ur. 1990, Kolbuszowa)

Muzeum LXXXVII, 2017

olej, płótno, 100 x 100 cm,
sygn. na odwrocie

Prezentowana praca została wystawiona na aukcji:
69 Aukcja Młodej Sztuki
Sopocki Dom Aukcyjny Galeria Warszawa
12 październik 2017 | czwartek, godz: 19:00

cena sprzedaży: 2 800 zł

cena wywoławcza: 500 zł

cena sprzedaży: 2 800 zł

cena wywoławcza: 500 zł

Ur. w 1990 r. w Kolbuszowej. Absolwent Wydziału Malarstwa ASP w Krakowie. Dyplom obronił w pracowni prof. A. Wsiołkowskiego (2015). Zajmuje się malarstwem, rysunkiem i typografią. Laureat stypendium fundowanego im. Sayeda (2012). W 2015 r. miał wystawę indywidualną w Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej w Warszawie, gdzie prezentowany był cykl obrazów "Muzeum". Wystawy zbiorowe: 2017 – "LICHTPLUS" - Mateusz Maliborski/Piotr Pasiewicz w Galerie Nielaba, Bern; 2016 – "7 young painters" w Gallery Katarzyna Napiorkowska, Bruksela; 2016 - Wystawa finalistów konkursu malarskiego Nowy Obraz / Nowe Spojrzenie w Galerii Miejskiej Arsenał, Poznań; 2015 - Wystawa finalistów konkursu o Grand Prix Fundacji im. Franciszki Eibisch w Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej, Warszawa; 2015 - Wystawa finalistów 25. Ogólnopolskiego Przeglądu Malarstwa Młodych PROMOCJE 2015, Galeria Sztuki w Legnicy, Legnica; 2015 - Wystawa finalistów ogólnopolskiego konkursu malarskiego im. Wojciecha Fangora, Duża Aula ASP Wielkiej Zbrojowni, Gdańsk; 2015 - Wystawa Najlepsze dyplomy 2014/2015, Pałac Sztuki, Kraków; 2015 - Z PRACOWNI PROFESORA ADAMA W., Galeria STALOWA, Zamość; 2015 - Wystawa finalistów Konkursu na DZIEŁO, Galeria Promocyjna ASP, Kraków; 2015 - Z PRACOWNI PROFESORA ADAMA W., Wojewódzka Biblioteka Publiczna, Kraków; 2014/2015 – Studenci Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, MNiSW, Warszawa; 2014 - Wystawa finalistów konkursu o Grand Prix Fundacji im. Franciszki Eibisch, Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej, Warszawa; 2013 - WYRÓŻNIENI, Centrum Wystawowo - Konferencyjne Zamku Królewskiego na Wawelu, Kraków.
69 Aukcja Młodej Sztuki

MALIBORSKI Mateusz

Absolwent Wydziału Malarstwa ASP w Krakowie. Dyplom obronił w pracowni prof. A. Wsiołkowskiego. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem i typografią. Laureat stypendium fundowanego im. Sayeda (2012). W 2015 r. miał wystawę indywidualną w Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej w Warszawie, gdzie prezentowany był cykl obrazów Muzeum. Wystawy zbiorowe: 2015 - Wystawa finalistów ogólnopolskiego konkursu im. Wojciecha Fangora, Duża Aula ASP Wielkiej Zbrojowni, Gdańsk; 2015 - Wystawa Najlepsze dyplomy 2014/2015, Pałac Sztuki, Kraków; 2015 - Z PRACOWNI PROFESORA ADAMA W., Galeria STALOWA, Zamość; 2015 - Wystawa finalistów konkursu na DZIEŁO, Galeria Promocyjna ASP, Kraków; 2015 - Z PRACOWNI PROFESORA ADAMA W., Wojewódzka Biblioteka Publiczna, Kraków; 2014/2015 - Studenci Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, MNiSW, Warszawa; 2014 - Wystawa finalistów konkursu o Grand Prix Fundacji im. Franciszki Eibisch, Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej, Warszawa; 2013 - WYRÓŻNIENI, Centrum Wystawowo - Konferencyjne Zamku Królewskiego na Wawelu, Kraków; 2013 - Malarstwo: Stasik, Maliborski, Szczur, Galeria Miejska Zespołu Szkół Plastycznych, Rzeszów; 2013 - OBLICZA PLASTYKA, Europejska Galeria Sztuki, Rzeszów.