Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Artinfo.pl Portal Rynku Sztuki
ul. Dzielna 3, 00-162 Warszawa
tel. 022 818 94 68 | biuro@artinfo.pl
KARTA OBIEKTU
GOMULICKI Maurycy | Chichis/Cycuszki, 2017

Maurycy GOMULICKI (ur. 1969)

Chichis/Cycuszki, 2017

STOŁY COMFORTY
komplet dwóch stolików, elementy toczone z MDF,
MDF lakierowany na wysoki połysk,
Φ 54 × 38,5 cm

Wszyscy doskonale wiedzą, że ulubionym kolorem Maurycego Gomulickiego jest różowy. Autor kultowego projektu Pink Not Dead! posiada imponującą kolekcję różowych przedmiotów, w tym wiele przywiezionych z najdalszych stron świata erotycznych gadżetów. Efektem jego współpracy z firmą Comforty jest para stolików nocnych w formie piersi. Lakierowane na intensywny róż meble zwieńczone są ciemnoróżowymi, toczonymi z drewna sutkami łączą więc w sobie wszystko, co w twórczości Gomulickiego najważniejsze: erotykę, popkulturę, design i oczywiście kolor różowy.

Maurycy Gomulicki (1969), artysta, projektant, fotograf, kolekcjoner, antropolog kultury popularnej. Hedonista konsekwentnie propagujący Kulturę Rozkoszy. Sztuki Piękne studiował w Warszawie, Barcelonie, Mediolanie i Meksyku. Szerokiej publiczności dał się poznać dzięki swemu przewrotnemu, multidyscyplinarnemu projektowi Pink Not Dead! (2006). W wielu ze swoich projektów podejmuje dialog z erotyką - w tym wypadku warto wymienić choćby zrealizowany w warszawskiej Zachęcie, mural Fertilty Pop (2008), czy serię kolaży pod wspólnym tytułem Pussy Mandala (2008-9). Intensywny kolor, eksplorowany tak w swoim potencjale witalnym jak w wymiarze socjo-kulturowym, jest istotnym elementem w jego twórczości.

cena wywoławcza: Informacja dostępna po wykupieniu abonamentu

Szczegółowe informacje o aukcji, na której licytowany był ten obiekt dostępne są po wykupieniu abonemantu.
 
Dodatkowy opis
Nota biograficzna:
GOMULICKI Maurycy

Ukończył Wydział Grafiki warszawskiej ASP (dyplom z grafiki warsztatowej z aneksem malarskim). Studia kontynuował na Universitat de Barcelona, w Nuova Accademia di Belle Arti w Mediolanie oraz w Centro Multimedia del Centro Nacional de las Artes w Meksyku. W latach dziewięćdziesiątych prowadził w miesięczniku Machina autorską rubrykę Rzecz Kultowa, przeniesioną później pod nazwą Od rzeczy na łamy magazynu Fluid. Był konsultantem i współautorem projektu ABCDF - słownik wizualny Miasta Meksyk (2000-2002). Jest głównym autorem wizerunku graficznego i architektonicznego sieci sex shopów Love Store (Meksyk 2005). Szerokiej publiczności dał się poznać dzięki multidyscyplinarnemu projektowi Pink Not Dead! (Garash Galeria, Mexico City / CSW Zamek Ujazdowski, Warszawa, 2006). Opublikował trzy albumy fotograficzne: Fúnebre (wspólnie z Jeronimo Hagermanem, Editorial Diamantina, 2006), W-wa (Fundacja Bęc Zmiana, 2007) i Minimal Fetish (Leto, 2010). W wielu ze swoich projektów podejmuje dialog z erotyką i pornografią - w tym wypadku warto wymienić choćby zrealizowany w warszawskiej Zachęcie mural Fertilty Pop (2008) czy serię kolaży pod wspólnym tytułem Pussy Mandala (2008-9). Intensywny kolor, eksplorowany tak w swoim potencjale witalnym jak w wymiarze socjo-kulturowym, jest istotnym elementem w jego twórczości. Zrealizował szereg obiektów w przestrzeni publicznej m.in.: "Światłotrysk" (Warszawa, 2009), "Color Cube" (Wrocław, 2010), "Obelisk" (Poznań 2010), "Widmo" (Bruksela, 2011), "Fantom" (Lublin, 2011), "Totem" (Open'er, Gdynia, 2012), "Bestia" (Kraków, 2013), "Melancholia" (Tarnów, 2013), “Muchomory”, “Obelisk”, “Piramida” (Kraków 2014-15), “El-Iksir” Elbląg, 2014, “Ślizg” (Warszawa, 2015), “Fryga” (Szczecin, 2015), "Living Sugar" (Poznań, 2016) i "Kalina" (Warszawa, 2016). Związany z warszawską galerią Leto. Mieszka i pracuje na przemian w Polsce i Meksyku.

Informacje dla kupujących:

Aukcja charytatywna "Spragnieni Piękna" odbędzie się podczas I Balu Dobroczynnego "Spragnieni piękna" organizowanego przez Stowarzyszenie "Przyjaciele MNW". Dochód z licytacji przeznaczony zostanie na remont Galerii Wzornictwa Polskiego MNW.

Wstęp na bal WYŁĄCZNIE ZA ZAPROSZENIAMI. Więcej informacji: www.przyjacielemnw.pl

Artinfo.pl przyjmuje zlecenia licytacji.
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji "LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
 
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
 
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium.
Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.

biuro@artinfo.pl  |  www.artinfo.pl
Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl