Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Artinfo.pl Portal Rynku Sztuki
ul. Dzielna 3, 00-162 Warszawa
tel. 022 818 94 68 | biuro@artinfo.pl
KARTA OBIEKTU
SZLAGA Michał | Stocznia #7 z cyklu Stocznia 1999-...

Michał SZLAGA (ur. 1978, Gdańsk)

Stocznia #7 z cyklu Stocznia 1999-...

2011/2016
wydruk pigmentowy, papier Moab Entrada Natural 500 g, 96 × 120 cm (110 × 134 cm),
sygn., dat. i opis na odwrocie
nakład: 1/7 + 1 a.p.

Szlaga fotografuje Stocznię Gdańską od siedemnastu lat. Nieustannie zmieniający się poprzemysłowy krajobraz, pełen śladów i historii dokumentuje za pomocą fotografii i wideo. Wyburzana sukcesywnie architektura pozostaje na jego fotografiach, których ilość powiększa się z roku na rok, mimo wielu już wystaw i publikacji podsumowujących kolejne etapy pracy.
Fotografia znajduje się na okładce autorskiej publikacji Stocznia Szlaga (Fundacja Karrenwall, 2013), którą w jednym zdaniu artysta podsumowuje: "To książka o architekturze", i dopowiada: "Osobna musi być o ludziach, kolejna o Solidarności".
Wystawy, m.in.: Stocznia Gdańska, Festiwal Transphotographiques Nord, La Maison de la Photographie, Lille (2011), Contenedores de Arte, Las Palmas de Gran Canaria (2011), Galeria PiTiPa, Gdańsk (2011); Stocznia, Galeria w Lesie, Warszawa (2015).

cena wywoławcza: Informacja dostępna po wykupieniu abonamentu

Szczegółowe informacje o aukcji, na której licytowany był ten obiekt dostępne są po wykupieniu abonemantu.
 
Dodatkowy opis
Nota biograficzna:
SZLAGA Michał
Urodził się 1978 roku w Gdańsku. W latach 1999 - 2004 studia na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (kierunek Fotografia), w latach 2013 - 2014 studia na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (kierunek Intermedia).

Zajmuje się fotografią i wideo. Od 2000 roku dokumentuje Stocznię Gdańską i zachodzące na jej terenach zmiany. Publikował w najważniejszych polskich tytułach prasowych. Od 2008 roku tworzy projekt „Polska – Rzeczywistość”, osobisty pamiętnik fotograficzny który obecnie zawiera ponad dwa tysiące fotografii i stale się powiększa, całość publikuje na www.szlaga.com. Realizował projekty z fundacjami A Ku Ku Sztuka, Bęc Zmiana, Open Art Project, Wyspa Progress, Europejskim Centrum Solidarności, ESK Gdańsk 2016, Gdańską ASP, Teatrem Szekspirowskim, Krytyką Polityczną i Fundacją Bertelsmanna. Jego działalność artystyczna została udokumentowana przez zagraniczne telewizje, niemiecką ARD, NDR i ZDF, francuską ARTE, angielską AJ1, Euronews oraz krajową TVP 1 i TVP Kultura. Prace Michała Szlagi znajdują się w kolekcjach m.in.: Stowarzyszenia Apollonia w Starsbourgu, CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie i Muzeum Narodowego w Gdańsku.
Informacje dla kupujących:

Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji "LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).

 
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
 
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji. Organizator aukcji dolicza 18% opłatę do ceny sprzedaży.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium.
Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.

biuro@artinfo.pl  |  www.artinfo.pl
Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl