Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Artinfo.pl Portal Rynku Sztuki
ul. Dzielna 3, 00-162 Warszawa
tel. 022 818 94 68 | biuro@artinfo.pl
KARTA OBIEKTU
ORZECHOWSKA Patrycja | Rzęsy z cyklu Martwa natura

Patrycja ORZECHOWSKA (ur. 1974)

Rzęsy z cyklu Martwa natura

2006
lunatypia, 30 x 40 cm,
naklejka autorska z opisem na odwrocie oprawy
nakład: 1/3

"Cykl Martwa natura to balansowanie pomiędzy tym, co żywe i biologiczne, a tym, co martwe - więc na zawsze bierne i sztuczne. Artystka wybrała dwa motywy - przedmioty zawieszone pomiędzy martwym a żywym, przedmiotem a podmiotem. Są to: rzęsy i peruki - elementy przynależne kobiecie - rekwizyty, które są zarazem atrybutami jej kobiecości" - pisze Małgorzata Jankowska (Gabinet, Galeria WizyTUjąca, 2006) i komentuje owe przedmioty jako martwe bibeloty, symulujące prawdziwe części ciała. "Upozowane i pozbawione funkcji fragmenty ciała budzą zarówno zachwyt, ale i przerażenie. Każdy z nich może być związany z inną historią, osobą czy wspomnieniem".
Lunatypia to autorsko opracowana przez Patrycję Orzechowską technika fotograficzna.
Wystawy: Gabinet, Galeria WizyTUjąca, Warszawski Festiwal Fotografii, Warszawa (2006); Gabinet, Galeria f-5, Miesiąc Fotografii, Kraków (2006).

cena wywoławcza: Informacja dostępna po wykupieniu abonamentu

Szczegółowe informacje o aukcji, na której licytowany był ten obiekt dostępne są po wykupieniu abonemantu.
 
Dodatkowy opis
Nota biograficzna:
ORZECHOWSKA Patrycja

Artystka wizualna, autorka książek artystycznych; zajmuje się fotografią, kolażem, instalacją, grafiką użytkową, filmem; absolwentka Wydziału Malarstwa i Grafiki, o kierunku grafika na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku; dyplom z wyróżnieniem w 2000 roku w pracowni profesora Jerzego Krechowicza; wielokrotna stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2014, 2010, 2004, 2001/2002, 1997/1998), Marszałka Województwa Pomorskiego (2014, 2011, 2010, 2009, 2008, 2004) i Prezydenta Miasta Gdańska (2012, 2009, 2005). Swoje prace prezentowała na kilkudziesięciu wystawach grupowych i indywidualnych m.in.: w poznańskim Arsenale, Gdańskiej Galerii Fotografii, BWA Wrocław, CSW Łaźnia, CSW Wilno, CSW Znaki Czasu w Toruniu, CSW Kronika w Bytomiu, Gdańskiej Galerii Miejskiej, Muzeum Śląskim w Katowicach, Kunsthalle w Rostocku, Galerii Platan w Budapeszcie, HISK w Gandawie, The Shoto Museum of Art w Tokio, Niigata City Art Museum w Niigacie, a także na festiwalach: Transphotographiques w Lille, Contact w Toronto, Miesiącu Fotografii w Krakowie, Supermarkecie Sztuki w Warszawie i Survivalu we Wrocławiu. Mieszka i pracuje w Gdańsku.

Informacje dla kupujących:

Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji "LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
 
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
 
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji. Organizator aukcji dolicza 18% opłatę do ceny sprzedaży.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium.
Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.

biuro@artinfo.pl  |  www.artinfo.pl
Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl