Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Artinfo.pl Portal Rynku Sztuki
ul. Dzielna 3, 00-162 Warszawa
tel. 022 818 94 68 | biuro@artinfo.pl
KARTA OBIEKTU
ŻAK Paweł | Bez tytułu (neg. nr 1335/1) z cyklu Bez tytułu

Paweł ŻAK (ur. 1965)

Bez tytułu (neg. nr 1335/1) z cyklu Bez tytułu

2015
odbitka żelatynowo-srebrowa, 49 x 39 cm (55 x 45 cm),
sygn., dat. i tytuł na odwrocie odbitki oraz na przodzie passe-partout
nakład: 1/1

Otwarty cykl Bez tytułu obejmuje monochromatyczne fotografie roślin, owoców, martwych natur i pejzaży utrzymanych w minimalistycznej stylistyce. Prace te kopiowane są w klasycznej ciemni przez artystę. Poprzez użycie specyficznych materiałów i procesu obróbki uzyskuje on obraz wzbogacony o elementy nieobecne w zarejestrowanej aparatem rzeczywistości. To, co wyróżnia proces wywołania prezentowanej odbitki od innych, to pozostawienie jej w wodzie płuczącej między wywołaniem a utrwalaniem na długi czas przy zapalonym świetle. Pozwala to resztkom wywoływacza utworzyć popielatoróżową warstwę apli na całej powierzchni fotografii, gasząc tym samym biel świateł.

cena wywoławcza: Informacja dostępna po wykupieniu abonamentu

Szczegółowe informacje o aukcji, na której licytowany był ten obiekt dostępne są po wykupieniu abonemantu.
 
Dodatkowy opis
Nota biograficzna:
ŻAK Paweł
Zajmuje się głównie fotografią inscenizowaną o charakterze symbolicznym. Wiele jego prac powstało przy użyciu nietypowych technik kopiowania dających w rezultacie unikatowe odbitki. Studiował nauki społeczne na UW. Absolwent Wydziału Komunikacji Multimedialnej ASP w Poznaniu. Doktor fotografii. Wykłada fotografię na Wydziale Dziennikarstwa UW i w Wyższym Studium Fotografii ZPAF. Członek ZPAF. Laureat m.in. Prix de la Lumierre w European Photography Contest, Vevey, Szwajcaria (1998). Najbardziej znane serie jego prac to Opowieści, bez tytułu - fotografie martwych natur i kwiatów, cykl autoportretów Bliski znajomy oraz Słodki poniedziałek i inne martwe natury. Uczestnik licznych wystawach zbiorowych, miał kilkadziesiąt wystaw indywidualnych w kraju i za granicą, m.in na festiwalu w Arles (2004). Prace w kolekcjach: Bibliotheque Nationale w Paryżu, Muzeum Narodowego w Warszawie, CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie, Muzeum Sztuki w Łodzi oraz w kolekcjach prywatnych w Polsce i za granicą.
Informacje dla kupujących:

Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji "LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
 
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
 
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji. Organizator aukcji dolicza 18% opłatę do ceny sprzedaży.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium.
Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.

biuro@artinfo.pl  |  www.artinfo.pl
Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl