Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Artinfo.pl Portal Rynku Sztuki
ul. Dzielna 3, 00-162 Warszawa
tel. 022 818 94 68 | biuro@artinfo.pl
KARTA OBIEKTU
OLBIŃSKI Rafał | Rozmowa kontrolowana

Rafał OLBIŃSKI (ur. 1943, Kielce)

Rozmowa kontrolowana

akryl/płótno, 76,5 x 51 cm (w świetle ramy)
sygn. l.d.: 'Olbiński'
pochodzenie: kolekcja prywatna; obraz zakupiony bezpośrednio od artysty


* droit de suite

malarz, grafik, ilustrator, twórca plakatów, scenograf. Dyplom uzyskał na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej w 1969 roku, w pracowni prof. Zachwatowicza i prof. Piaścika. Na początku lat 80. wyjechał do Paryża, a następnie do Stanów Zjednoczonych. W 1985 roku rozpoczął pracę jako wykładowca nowojorskiej School of Visual Arts. Olbiński regularnie współpracuje z czasopismami Newsweek, Time, Business Week, New York Times, New Yorker, do których wykonuje plakaty i ilustracje. O jego obrazy zabiegają kolekcjonerzy z całego świata m.in. z Japonii, Francji, Niemiec, Stanów Zjednoczonych. Alegoryczna twórczość Olbińskiego porównywana jest często z surrealistyczną stylistyką Rene Magritte'a, bądź realizmem magicznym Balthusa. Artysta kreuje świat daleki od rzeczywistego, pełen metafor i znaczeń, motywów zestawionych ze sobą w zaskakujący sposób. Artysta jest laureatem wielu prestiżowych nagródbm.in. Prix Savignac w Paryżu (1994), pierwszej nagrody w konkursie "New York City Capital of the World" (1995), nagrody Stephana Dohanosa (1996), nagrody Premio Divina Guilia (2002), czy złotego medalu Gloria Artist od Prezydenta Polski (2006). Jego prace znajdują się w galeriach i muzeach na całym świecie m.in. w The National Arts Club w Nowym Jorku, Smithsonian Institute and Library of Congres w Waszyngtonie, czy Suntory Museum w Osace.

cena wywoławcza: Informacja dostępna po wykupieniu abonamentu

Szczegółowe informacje o aukcji, na której licytowany był ten obiekt dostępne są po wykupieniu abonemantu.
 
Dodatkowy opis
Nota biograficzna:
OLBIŃSKI Rafał
Urodzony w Kielcach, w 1969 roku ukończył studia na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. W roku 1981 wyemigrował do Stanów Zjednoczonych. Szybko zaistniał w tamtejszym środowisku i dał się poznać jako znakomity ilustrator i malarz.
Od 1985 roku jest wykładowcą School of Visual Arts w Nowym Jorku. Zajmuje się również ilustracją, malarstwem, projektowaniem plakatów oraz scenografią. Zdobył ogromne uznanie na całym świecie a jego plakaty i ilustracje ukazują się regularnie na łamach takich czasopism jak Newsweek, Time, Business Week, New York Times, New Yorker. Jest twórcą bardzo pracowitym z ogromnym dorobkiem. Na swoim koncie ma już liczne plakaty dla amerykańskich oper (New York City Opera, Utah Opera, Pacific Opera San Francisco, Philadelphia Opera), scenografię operową do przedstawienia Don Giovanniego w Filadelfii.
Jego prace prezentowane były na wielu wystawach w Stanach Zjednoczonych, Japonii, Francji, Niemczech i w Polsce.
Informacje dla kupujących:

Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji "LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).

 
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
 
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.

Do wylicytowanej ceny doliczana jest opłata aukcyjna w wysokości 12% + VAT.

W przypadku obiektów oznaczonych symbolem * doliczona zostanie opłata droit de suite.

Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium.
Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.

biuro@artinfo.pl  |  www.artinfo.pl
Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl