Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Artinfo.pl Portal Rynku Sztuki
ul. Dzielna 3, 00-162 Warszawa
tel. 022 818 94 68 | biuro@artinfo.pl
KARTA OBIEKTU
TOMALAK Stanisław | Fragment419, 2016-2017

Stanisław TOMALAK (ur. 1955, Brzeg Dolny)

Fragment419, 2016-2017

akryl, technika własna, płótno, 80 x 100 cm,
sygn. p.d. oraz na odwrocie

Od 2011 r. członek ZPAP, rekomendowany przez profesorów S. Kortykę i W. Kuczmę z wrocławskiej ASP. Działalnością plastyczną zajmuje się od 1975 r. Przez szereg lat uprawiał tradycyjne malarstwo pejzażowe, a następnie nurt zbliżony do realizmu fantastycznego. Od 2000 r. coraz częściej skłania się w stronę abstrakcji. Nieustannie eksperymentuje, stosując autorskie techniki i technologie. Swój warsztat opiera na wytwarzanych własnoręcznie barwnikach i pastach fakturowych, w skład których wchodzą mielone minerały i materiały stosowane w budownictwie. Wprowadza do obrazów różne aplikacje, sięgając po technikę kolażu, dzięki czemu prace uzyskują zróżnicowaną powierzchnię. Brał udział w licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych, m.in.: 2015 - Agora Gallery, Nowy Jork; 2014 - IV Międzynarodowe Biennale Obrazu "Quadro-Art 2014", Łódź; 2013 - VI Międzynarodowe Biennale Pasteli, Nowy Sącz; 2013 - VII Międzynarodowe Biennale Malarstwa i Tkaniny, Gdynia; 2013 - 9 Triennale Małych Form Malarskich, Wozownia, Toruń; 2013 - Wystawa plakatu - Dekalog, Bielsko-Biała; 2012 - 7 Biennale Miniatury, Częstochowa; 2011 – wystawa indywidualna "Young International Contest of Contemporary Art"; 2011- II Edycja Międzynarodowej Wystawy "Magia Papieru", Galeria Ether, Warszawa. Swoje prace prezentował także we wrocławskich galeriach, takich jak: Awangarda, Artrakt, DNA, Na Antresoli oraz w warszawskiej Galerii Zapiecek i w Pałacu Królikarnia – Oddziale Muzeum Narodowego w Warszawie. Ponadto Artysta jest finalistą konkursu Art&Business na "Obraz Roku 2004" oraz laureatem II Konkursu Malarskiego "Zadra" 2009.

cena wywoławcza: Informacja dostępna po wykupieniu abonamentu

Szczegółowe informacje o aukcji, na której licytowany był ten obiekt dostępne są po wykupieniu abonemantu.
 
Dodatkowy opis
Nota biograficzna:
TOMALAK Stanisław

Członek Związku Polskich Artystów Plastyków od 2011 roku. Z wykształcenia jest technikiem chemikiem, ale od 1975 roku zajmuje się działalnością plastyczną. Przez szereg lat uprawiał tradycyjne malarstwo pejzażowe, później bliski mu był nurt zbliżony do realizmu fantastycznego. Od roku 2000 coraz częściej skłania się w stronę abstrakcji.
Od tego czasu nieustannie eksperymentuje, stosując autorskie techniki i technologie. Swój warsztat, opiera na wytwarzanych własnoręcznie barwnikach i pastach fakturowych, w skład których m.in.. wchodzą mielone minerały i materiały stosowane w budownictwie. Wprowadza do obrazów różne aplikacje, sięgając po technikę kolażu dzięki czem prace mają zróżnicowaną powierzchnię.

Informacje dla kupujących:

Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji "LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).

 
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
 
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji. Organizator aukcji dolicza 18% opłatę do ceny sprzedaży.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium.
Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.

biuro@artinfo.pl  |  www.artinfo.pl
Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl