TOMALAK Stanisław | Fragment419, 2016-2017

Stanisław TOMALAK (ur. 1955, Brzeg Dolny)

Fragment419, 2016-2017

akryl, technika własna, płótno, 80 x 100 cm,
sygn. p.d. oraz na odwrocie

Od 2011 r. członek ZPAP, rekomendowany przez profesorów S. Kortykę i W. Kuczmę z wrocławskiej ASP. Działalnością plastyczną zajmuje się od 1975 r. Przez szereg lat uprawiał tradycyjne malarstwo pejzażowe, a następnie nurt zbliżony do realizmu fantastycznego. Od 2000 r. coraz częściej skłania się w stronę abstrakcji. Nieustannie eksperymentuje, stosując autorskie techniki i technologie. Swój warsztat opiera na wytwarzanych własnoręcznie barwnikach i pastach fakturowych, w skład których wchodzą mielone minerały i materiały stosowane w budownictwie. Wprowadza do obrazów różne aplikacje, sięgając po technikę kolażu, dzięki czemu prace uzyskują zróżnicowaną powierzchnię. Brał udział w licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych, m.in.: 2015 - Agora Gallery, Nowy Jork; 2014 - IV Międzynarodowe Biennale Obrazu "Quadro-Art 2014", Łódź; 2013 - VI Międzynarodowe Biennale Pasteli, Nowy Sącz; 2013 - VII Międzynarodowe Biennale Malarstwa i Tkaniny, Gdynia; 2013 - 9 Triennale Małych Form Malarskich, Wozownia, Toruń; 2013 - Wystawa plakatu - Dekalog, Bielsko-Biała; 2012 - 7 Biennale Miniatury, Częstochowa; 2011 – wystawa indywidualna "Young International Contest of Contemporary Art"; 2011- II Edycja Międzynarodowej Wystawy "Magia Papieru", Galeria Ether, Warszawa. Swoje prace prezentował także we wrocławskich galeriach, takich jak: Awangarda, Artrakt, DNA, Na Antresoli oraz w warszawskiej Galerii Zapiecek i w Pałacu Królikarnia – Oddziale Muzeum Narodowego w Warszawie. Ponadto Artysta jest finalistą konkursu Art&Business na "Obraz Roku 2004" oraz laureatem II Konkursu Malarskiego "Zadra" 2009.

TOMALAK Stanisław

Członek Związku Polskich Artystów Plastyków od 2011 roku. Z wykształcenia jest technikiem chemikiem, ale od 1975 roku zajmuje się działalnością plastyczną. Przez szereg lat uprawiał tradycyjne malarstwo pejzażowe, później bliski mu był nurt zbliżony do realizmu fantastycznego. Od roku 2000 coraz częściej skłania się w stronę abstrakcji.
Od tego czasu nieustannie eksperymentuje, stosując autorskie techniki i technologie. Swój warsztat, opiera na wytwarzanych własnoręcznie barwnikach i pastach fakturowych, w skład których m.in.. wchodzą mielone minerały i materiały stosowane w budownictwie. Wprowadza do obrazów różne aplikacje, sięgając po technikę kolażu dzięki czem prace mają zróżnicowaną powierzchnię.