Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Artinfo.pl Portal Rynku Sztuki
ul. Dzielna 3, 00-162 Warszawa
tel. 022 818 94 68 | biuro@artinfo.pl
KARTA OBIEKTU
TOMALAK Stanisław | Fragment419, 2016-2017

Stanisław TOMALAK (ur. 1955, Brzeg Dolny)

Fragment419, 2016-2017

akryl, technika własna, płótno, 80 x 100 cm,
sygn. p.d. oraz na odwrocie

Od 2011 r. członek ZPAP, rekomendowany przez profesorów S. Kortykę i W. Kuczmę z wrocławskiej ASP. Działalnością plastyczną zajmuje się od 1975 r. Przez szereg lat uprawiał tradycyjne malarstwo pejzażowe, a następnie nurt zbliżony do realizmu fantastycznego. Od 2000 r. coraz częściej skłania się w stronę abstrakcji. Nieustannie eksperymentuje, stosując autorskie techniki i technologie. Swój warsztat opiera na wytwarzanych własnoręcznie barwnikach i pastach fakturowych, w skład których wchodzą mielone minerały i materiały stosowane w budownictwie. Wprowadza do obrazów różne aplikacje, sięgając po technikę kolażu, dzięki czemu prace uzyskują zróżnicowaną powierzchnię. Brał udział w licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych, m.in.: 2015 - Agora Gallery, Nowy Jork; 2014 - IV Międzynarodowe Biennale Obrazu "Quadro-Art 2014", Łódź; 2013 - VI Międzynarodowe Biennale Pasteli, Nowy Sącz; 2013 - VII Międzynarodowe Biennale Malarstwa i Tkaniny, Gdynia; 2013 - 9 Triennale Małych Form Malarskich, Wozownia, Toruń; 2013 - Wystawa plakatu - Dekalog, Bielsko-Biała; 2012 - 7 Biennale Miniatury, Częstochowa; 2011 – wystawa indywidualna "Young International Contest of Contemporary Art"; 2011- II Edycja Międzynarodowej Wystawy "Magia Papieru", Galeria Ether, Warszawa. Swoje prace prezentował także we wrocławskich galeriach, takich jak: Awangarda, Artrakt, DNA, Na Antresoli oraz w warszawskiej Galerii Zapiecek i w Pałacu Królikarnia – Oddziale Muzeum Narodowego w Warszawie. Ponadto Artysta jest finalistą konkursu Art&Business na "Obraz Roku 2004" oraz laureatem II Konkursu Malarskiego "Zadra" 2009.

cena wywoławcza: Informacja dostępna po wykupieniu abonamentu

Szczegółowe informacje o aukcji, na której licytowany był ten obiekt dostępne są po wykupieniu abonemantu.
 
Dodatkowy opis
Nota biograficzna:
TOMALAK Stanisław

Z wykształcenia jest technikiem chemikiem, ale od 1975 roku zajmuje się działalnością plastyczną. Od 2011 r. członek Związku Polskich Artystów Plastyków, rekomendowany przez profesorów S. Kortykę i W. Kuczmę z wrocławskiej ASP. Przez szereg lat uprawiał tradycyjne malarstwo pejzażowe, później bliski mu był nurt zbliżony do realizmu fantastycznego. Od roku 2000 coraz częściej skłania się w stronę abstrakcji. Od tego czasu nieustannie eksperymentuje, stosując autorskie techniki i technologie. Swój warsztat, opiera na wytwarzanych własnoręcznie barwnikach i pastach fakturowych, w skład których m.in.. wchodzą mielone minerały i materiały stosowane w budownictwie. Wprowadza do obrazów różne aplikacje, sięgając po technikę kolażu dzięki czem prace mają zróżnicowaną powierzchnię.

Informacje dla kupujących:

Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji "LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).

 
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
 
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji. Organizator aukcji dolicza 18% opłatę do ceny sprzedaży.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium.
Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.

biuro@artinfo.pl  |  www.artinfo.pl
Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl