RYBKOWSKI Tadeusz | ZAPRZĘG KONNY NA DRODZE
5.

RYBKOWSKI Tadeusz (1848 Kielce - 1926 Lwów)

ZAPRZĘG KONNY NA DRODZE

olej, płótno, 53 x 95 cm
sygn. p.d.: Tadeusz Rybkowski

Prezentowana praca została wystawiona na aukcji:
Aukcja Dzieł Sztuki
POLSWISS ART
10 październik 2017 | wtorek, godz: 19:00

niesprzedane

cena wywoławcza: 60 000 zł

estymacja: 80000 - 90000

niesprzedane

cena wywoławcza: 60 000 zł

estymacja: 80000 - 90000

Aukcja Dzieł Sztuki
POLSWISS ART

RYBKOWSKI Tadeusz
Malarstwo studiował pod kierunkiem W. Łuszczkiewicza w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych, a następnie w latach 1875 - 1877 kształcił się w Wiedniu - w Akademii Sztuk Pięknych oraz w pracowniach L. Loefflera i H. Makarta. W r. 1893 osiadł na stałe we Lwowie, gdzie założył prywatną szkołę malarstwa dla kobiet, wykładał też w Państwowej Szkole Przemysłowej. Malował olejno i akwarelą, głównie sceny rodzajowe - polowania, targi, jarmarki. Interesował się folklorem huculskim, zajmował się malarstwem ściennym, wykonywał ilustracje do czasopism.

Organizator aukcji dolicza 18% opłatę do ceny sprzedaży.