KURAN Tomasz | Namiętność, 2012r.
6.

KURAN Tomasz (ur.1971)

Namiętność, 2012r.

akryl na płótnie, 100x80 cm
Sygnowany l. d. róg i na odwrocie: ‘T.KURAN 2012’

Prezentowana praca została wystawiona na aukcji:
4 Aukcja Sztuki Nowoczesnej Art Invest
NEXT Aukcje Sztuki
20 październik 2017 | piątek, godz: 19:00

cena wywoławcza: 1 500 zł

cena wywoławcza: 1 500 zł

Absolwent warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych - Wydział Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki. Dyplom w katedrze Konserwacji i Restauracji Malarstwa i Rzeźby Polichromowanej pod kierunkiem prof. Joanny Szpor. Studiował również malarstwo w pracowni prof. Rajmunda Ziemskiego - aneks malarski do dyplomu "studium głowy". Artysta wszechstronnie wykształcony, doskonale czujący się na polu rysunku, malarstwa, kolażu. Bohaterami jego prac są najczęściej abstrakcyjnie traktowane figury, płaszczyzny które osadza w różnego rodzaju pejzażach, motywach czy kolorystycznej dynamice. Przede wszystkim najważniejszy jest dla niego kolor, dynamika obrazu oraz działania plam czy faktur. Aby to uzyskać często wychodzi po za ramy klasyczne obrazu poprzez łączenie technik., dążąc do tego aby obraz był jak najbardziej ciekawy, twórczy, dający odbiorcy możliwość indywidualnej interpretacji. Jego obrazy to głównie splot emocji bardziej lub mniej wypełnionych uczuciem, bądź gra bliżej nie sprecyzowanych bohaterów ujętych w chwili. Nie tworzy w jednym stylu co jest charakterystyczne dla wielu współczesnych twórców lecz chodzi różnymi, bardzo indywidualnymi ścieżkami - obraz ma być ciekawy, inspirujący, poruszający - stąd w jego twórczości są pejzaże, abstrakcje, grafiki, obrazy monochromatyczne, nie obce mu są takie działania jak chlapanie, przyklejanie, wycinanie czy drapanie. To twórca, którego prace nie zawsze łatwo jest zaakceptować. Współpracuje z galeriami: NEXT, Bellotto, ARTtu, Cavaletto, Sztuka dla sztuki, 101 i z domami aukcyjnymi: NEXT - Aukcje Sztuki i Desa Unicum. Ostatnie, ważniejsze indywidualne wystawy malarstwa: w Państwowej galerii Sztuki W Płocku pt." Chwile emocje uczucia", w galerii "Dzwonnica" pt "Święci inaczej" w Warszawie, dwie wystawy we Wiedniu pt. "Emocje w pejzażu" i ostatnio w Galerii 101 Projekt wystawa pt. "Grenlandia nie jest czarno-biała".
NEXT Aukcje Sztuki

KURAN Tomasz
Absolwent warszawskiej ASP, Wydział Konserwacji i Restauracji Dziel Sztuki, dyplom pod kierunkiem prof. J. Szpor. Studiował także Malarstwo u prof. R. Ziemskiego - do dyplomu został załączony aneks z malarstwa pt. "Głowa". Maluje od wielu lat, bohaterami jego prac są najczęściej abstrakcyjnie traktowane figury, które osadza w różnego rodzaju pejzażach i przestrzeniach. Przede wszystkim najważniejszy jest dla niego kolor i dynamika obrazu. Obecnie przygotowuje się do kolejnej wystawy.