Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Artinfo.pl Portal Rynku Sztuki
ul. Dzielna 3, 00-162 Warszawa
tel. 022 818 94 68 | biuro@artinfo.pl
KARTA OBIEKTU
GĘSICKA Weronika | Bez tytułu #1 z cyklu Ślady

Weronika GĘSICKA (1984, Włocławek)

Bez tytułu #1 z cyklu Ślady

2015/2016
wydruk pigmentowy, papier Museo Silver Rag 300 g, karton, 40 × 32 cm,
sygn., dat., opis i naklejka autorska na odwrocie
nakład: 1/5 + 1 a.p.

Cykl Ślady oparty został na fotografiach, które artystka pozyskała z internetowego banku zdjęć. Postrzega ona fotografie właśnie jako ślady ludzkiego istnienia, sytuacji, chwil. Scenki rodzinne, pamiątki z wakacji, życie codzienne na fotografiach w interpretacji Gęsickiej zawieszone są gdzieś między prawdą a fikcją. Dzięki rozmaitym modyfikacjom obrazy te obrastają w nowe treści, a wspomnienia o ludziach i sytuacjach ulegają przekształceniom i stopniowo się zacierają.
Fotografia była jedną z promujących program Show OFF, będący częścią festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie 2016.
Nagrody: ShowOFF, Miesiąc Fotografii w Krakowie (2016); finał Prix Levallois, Francja (2016).
Publikacje: "LensCulture", "Hunger", "i-D", "CITYZINE Magazine", "Beaux Arts Magazine", "VICE 15th Annual Photo Issue", "Ze.tt", "Wysokie Obcasy" - w tym okładka magazynu.
Wystawa: Ślady, Miesiąc Fotografii, Kraków (2016).

WERONIKA GĘSICKA (ur. 1984)
Obszar jej działania to przede wszystkim fotografia. Tworzy również obiekty i przedmioty. W swoich projektach podejmuje tematy dotyczące pamięci i mechanizmów jej działania. Interesują ją związane z tym teorie naukowe i pseudonaukowe. Pracuje również z materiałami archiwalnymi, w tym przypadkowo znalezionymi w internecie, ale także tymi z banków zdjęć, archiwów policyjnych czy prasy. Ukończyła Wydział Grafiki ASP w Warszawie oraz Akademię Fotografii. Stypendystka MKiDN (2008 r.). Nagrody: I nagroda International Photography Awards, USA (2008); I nagroda Dolina Kreatywna (2008); II nagroda Prix de la Photographie, Francja (2009). Znalazła się wśród finalistów ShowOFF festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie (2016) oraz Prix Levallois, Francja (2016). Jej prace były publikowane w wielu magazynach. Wystawy: Bajkolandia, Galeria Obok ZPAF, Warszawa (2009), Galeria Prospero, Lublin (2010); Zakochaj się w sztuce, Centrum Sztuki FORT, Warszawa (2013); Ślady, Miesiąc Fotografii, Kraków (2016).

cena wywoławcza: Informacja dostępna po wykupieniu abonamentu

Szczegółowe informacje o aukcji, na której licytowany był ten obiekt dostępne są po wykupieniu abonemantu.
 
Dodatkowy opis
Nota biograficzna:
GĘSICKA Weronika

Weronika Gęsicka
Urodzona w 1984 r. we Włocławku. Obecnie realizuje dyplom z grafiki (ilustracji książkowej) w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych oraz dyplom z fotografii w Europejskiej Akademii Fotografii. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W październiku 2008 roku w konkursie International Photography Awards, zwanym „Oskarami fotografii”, otrzymała tytuł Fotografa Roku w kategorii Natura oraz nominację do nagrody Odkrycia Roku. Laureatka konkursu TVP Dolina Kreatywna w dziedzinie fotografii. Brała udział w wystawach zbiorowych (m.in. wystawa "Analogie" w Galerii Lipińskiego w Warszawie, 2008) oraz festiwalach fotografii (m.in. II i III Międzynarodowy festiwal Fotografii w Łodzi).
Informacje dla kupujących:

Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji "LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).

 
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
 
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji. Organizator aukcji dolicza 18% opłatę do ceny sprzedaży.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium.
Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.

biuro@artinfo.pl  |  www.artinfo.pl
Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl