Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Artinfo.pl Portal Rynku Sztuki
ul. Dzielna 3, 00-162 Warszawa
tel. 022 818 94 68 | biuro@artinfo.pl
KARTA OBIEKTU
ZIELIŃSKI Wiesław Mariusz | Kobieta IV

Wiesław Mariusz ZIELIŃSKI (ur. 1935)

Kobieta IV

1973
odbitka żelatynowo-srebrowa, 18,2 x 17,4 cm (22 x 18,2 cm),
sygn. "W. Zieliński", dat. i pieczęć autorska na odwrocie
vintage

Prezentowana fotografia jest efektem wielu eksperymentów formalnych, które w swojej twórczości podejmuje Zieliński. Traktuje on kobiece ciało jako formę, obiekt, który obchodzi dookoła i ujmuje z wielu perspektyw. Z tych kadrów tworzy symetryczne montaże zaskakujące swoją formą graficzną.
Praca wielokrotnie wystawiana.

cena wywoławcza: Informacja dostępna po wykupieniu abonamentu

Szczegółowe informacje o aukcji, na której licytowany był ten obiekt dostępne są po wykupieniu abonemantu.
 
Dodatkowy opis
Nota biograficzna:
ZIELIŃSKI Wiesław Mariusz
Członek ZPAF od 1966 r. Studiował na Wydziale Geologii UW. Fotografią, jako dziedziną sztuki, zajmuje się od roku 1960. Był członkiem grupy fotograficznej STODOŁA-60, uczestnicząc we wspólnych artystycznych wystawach w kraju i za granicą, wielo - krotnie otrzymując nagrody, medale i wyróżnienia. Od 1991 roku jest członkiem międzynarodowej grupy fotograficznej CIRCLE-24. W ramach działalności artystycznej grupy, brał udział w wielu wystawach, m.in. w Anglii, Holandii, Danii, Japonii.Wiesław Mariusz Zieliński został zaproszony i brał udział w wystawie pt. 12 czołowych fotografów świata, która odbyła się w Belgii. Jest autorem albumu fotograficznego Pozostał tylko popiół o obozie Auschwitz-Birkenau oraz współautorem zdjęć do albumu Auschwitz w rzeżbie. Poza tym wiele jego zdjęć publikowanych było w albumach, m.in. Wenus Polska, Akt, Antologia Fotografii Polskiej, Mistrzowie Polskiego Pejzażu, Nasza Pamięć, Dwory i Dwor - ki, Niezwykłe Miejsca w Polsce i wielkiej ilości wydawnictw krajo - wych i zagranicznych. W jego twórczości znaczącą rolę stanowi fotografia aktu. Pierwsza monotematyczna wystawa pokazująca ten temat nosiła tytuł Intymne Pejzaże i odbyła się w 1972 r. Miała niezwykłą na owe czasy scenografię, zróżnicowane i niebanalne oświetlenie oraz starannie dobraną muzykę - przez cały czas ekspozycji w Galerii ZPAF w Warszawie. Wiesław M. Zieliński, jest również prekursorem powrotu i renesansu w Europie starej, XIX-wiecznej szlachetnej techniki historycznej, zwanej gumą dwuchromianową. Jego prace znajdują się w zbiorach Królewskiej Biblioteki w Kopenhadze, Muzeum Śląskim we Wrocławiu i w prywatnych kolekcjach w kraju i za granicą. Brał udział w ponad 200 wystawach zbiorowych oraz 24 indywidualnych. Odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi i meda - lem Zasłużony Dla Kultury Polskiej.
Informacje dla kupujących:

Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji "LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
 
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
 
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji. Organizator aukcji dolicza 18% opłatę do ceny sprzedaży.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium.
Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.

biuro@artinfo.pl  |  www.artinfo.pl
Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl