XY (ankamierzejewska) | z cyklu Gry I, 2017r.
13.

XY (ankamierzejewska) (ur. 1970)

z cyklu Gry I, 2017r.

olej na płótnie, 70x160 cm
Sygnowany p. d. róg: ‘XY’

Prezentowana praca została wystawiona na aukcji:
4 Aukcja Sztuki Nowoczesnej Art Invest
NEXT Aukcje Sztuki
20 październik 2017 | piątek, godz: 19:00

cena wywoławcza: 1 500 zł

cena wywoławcza: 1 500 zł

Artystka obroniła dyplom na wrocławskiej ASP, jest stypendystką Ministra KiDzN oraz Samorządu Województwa Dolnośląskiego.W latach 1991/92 stypendium i studia The College of St. Catherine w St. Paul, MN, U.S.A, 19992/98 studia - pracownia litografii prof. Basaj i prof. Frąckiewicza ASP Wrocław, 1998 dyplom - malarstwo sztalugowe pracownia prof. Konrada Jarodzkiego. Maluje ekspresyjnie duże formaty. Używa farb akrylowych. Cechą charakterystyczną jej malarstwa jest zderzenie rysunku z płaszczyznami czystych płasko położonych kolorów. Eksperymentuje z różnymi podkładami malarskimi, o wyjątkowej fakturze i kolorze, które często stają się częścią kompozycji obrazu. Brała udział w kilkunastu wystawach w kraju i za granicą, mn. w prestiżowej wystawie " Malarstwo Polskie XX w." w warszawskiej Zachęcie. Jej obrazy znajdują się w kolekcjach między innymi w kolekcji Zachęty oraz Muzeum Miejskiego Wrocławia.
NEXT Aukcje Sztuki

XY (ankamierzejewska)

1998 - dyplom - malarstwo sztalugowe pracownia prof. Konrada Jarodzkiego
1992/1998 - studia w pracowni litografii prof. Basaj i prof. Frąckiewicza ASP Wrocław
1991/1992 - stypendium i studia The College of St. Catherine w St. Paul, MN, U.S.A.

Cechą charakterystyczną jej malarstwa jest zderzenie rysunku z płaszczyznami czystych płasko położonych kolorów. Eksperymentuje z różnymi podkładami malarskimi, o wyjątkowej fakturze i kolorze, które często stają się częścią kompozycji obrazu. Brała udział w ponad stu wystawach w kraju i za granicą, min. w prestiżowej wystawie Malarstwo Polskie XX w. w warszawskiej Zachęcie. Jej obrazy znajdują się w kolekcjach min. Zachęty Narodowej Galerii Sztuki oraz Muzeum Miejskiego Wrocławia.